Turnaj se hrál systémem 5+1 na 2x12 minut a účastnily se ho čtyři ženské týmy: HBC Prachatice, HC Slavia Praha, HC ŠD Písek a SK Kelti 2008.

Sestava HBC Prachatice: Tereza Kotlíková, Jolana Becková, Ivana Petrášková, Sanny Uhlíková, Veronika Červíková, Ivana Horáková, Anežka Horáková, Patricie Plecerová, Kristýna Štěpková, Šmídmajerová Tereza, Dudlová Ivana, Kulhánková Pavlína, Musilová Edita, Nesvadbová Hana, Lankašová Hana, Němcová Petra. Trenérské duo Petr Bárta a Míra Kotlík.
Na úvod se Horalky střetly se zástupci z hlavního města, favoritkami turnaje, SK Slavia Praha. Zápas měl jednoznačný průběh, o čemž svědčí poměr střel 38:4 ve prospěch Pražanek. Pouze výborný výkon brankářky Uhlíkové a zodpovědná obranná činnost zabránily většímu brankovému rozdílu.

Druhý zápas sehrály Horalky s Kelty 2008. Utkání bylo vyrovnanější, nakonec rozhodla zkušenost a chladnokrevnost v zakončení jediné střelkyně Ivany Horákové znamenala vítězství 2:1.

Poslední zápas přinesl urputný hokejbal. Zápas byl naprosto vyrovnaný, bojovný, část emocí ze hřiště se přenesla do trenérského štábu Horalek vlivem několika sporných rozhodnutí rozhodčího. Nicméně jak to u takových zápasů bývá, rozhodla jedna polostřela či spíše nahození tečované za záda nic netušící brankářky a utkání skončilo i přes závěrečný velký tlak pro Horalky smolně 0:1.

Většina děvčat pochází z týmů mladších a starších žáků! Ukázaly, že i ve velmi silné konkurenci dospělých se mohou rovnat jak fyzicky, tak psychickou odolností ve vypjatých chvílích zápasu. Je vidět, že takové turnaje děvčata potřebují, pokud se chtějí zlepšovat. Výsledek nad očekávání, ale hráčky moc dobře vědí, že je čeká ještě spousta práce. Trenérské duo Kotlík – Bárta může být spokojeno s výsledkem i předvedenou hrou, kterou jejich svěřenkyně předvedly.

Tomáš Uhlík