Turnaj se hrál systémem 3+1 na 2x7 minut a účastnily se ho čtyři ženské týmy dospělých a doplněn byl o náš dívčí tým posilněný sestrami Horákovými.

Sestava: Tereza Kotlíková, Jolana Becková, Ivana Petrášková, Sanny Uhlíková, Veronika Červíková, Ivana Horáková, Anežka Horáková, Patricie Plecerová, Berenika Šlosková, Lenka Bednářová a jako psychická podpora zraněná Kristýna Štěpková. Trenérské duo Petr Bárta a Míra Kotlík.

Na úvod se Horalky střetly se zástupci z hlavního města, SK Rebel Praha. Jediný gól utkání zařídila Ivana Petrášková, když proměnila samostatný nájezd za faul na vlastní osobu. Když poté v pohodě chytající Sanny Uhlíková pokryla samostatný nájezd Pražanek, šlo se do 2. poločasu. Na jeho začátku z protiútoku 1:1. Hned vzápětí strhla vedení a i vítězství v zápase a premiérové na turnaji na stranu Horalek Ivča Horáková.
Druhý zápas, soupeř HBC Fretky Nižbor. Utkání bylo vyrovnanější, nakonec rozhodla souhra dvojice Jolča Becková – Terka Kotlíková, kdy druhá jmenovaná po krásné akci nedala brankářce šanci.Další zápas přinesl krásný hokejbal. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, pozdější vítěz turnaje, byl už nad síly Horalek. Zajímavostí tohoto zápasu je to, že za stavu 0:0 měla kapitánka Ivana Petrášková možnost samostatného nájezdu, ale bohužel neproměnila. Chvíli na to se soupeřky ujaly vedení, které udržely a mohly ho několikrát i navýšit, ale Sanny Uhlíková v bráně Horalek statečně odolávala. Takže s pozdějšími vítězkami prohra 0-1.

Poslední utkání skupinové části bylo utkání o všechno s týmem Elba DDM Ústí nad Labem. Kalkulovalo se, počítalo a spekulovalo. V případě vítězství finále, jinak boj o 3.místo. Začátek byl výborný, Anežka Horáková 1:0. Ze závaru srovnání 1:1. Obrat pokračoval po střele zdálky 2:1 pro Ústecké a naděje na finále byly pramalé. Potom ale přišlo velké probuzení. Holky se hecovaly, makaly a odměnou jim bylo srovnání z hokejky Ivči Horákové. Svoji parádní disciplínu opět ukázala Sanny Uhlíková, kdy chytila samostatný nájezd nařízený za faul, aby chvíli na to celé utkání rozhodla svým gólem Terka Kotlíková. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power play ústeckých hráček.

Ve finále už byla patrná únava děvčat jak fyzická, tak psychická a v odvetě s mužstvem z Pardubic naše děvčata od začátku tahala za kratší konec.
Po velmi krátce trvajícím smutku z prohraného finále děvčatům došlo, čeho dokázaly v konkurenci dospělých a na jejich tváře se vrátil opět úsměv a dobrá nálada, zvláště při předávání pohárů. Celé to bylo ještě vyšperkováno tím, že pohár za nejlepší brankářku turnaje si po zásluze odvezla Sanny Uhlíková.

Je vidět, že takové turnaje děvčata potřebují, pokud se chtějí zlepšovat. Výsledek výborný, ale hráčky samotné moc dobře vědí, že je před nimi ještě spousta práce. Trenérské duo Kotlík – Bárta může být spokojeno s výsledkem i předvedenou hrou, kterou jejich svěřenkyně předvedly.
Je vidět, že mezi děvčaty se utvořila ta správná parta, mix různých povah s touhou něco ve sportu dokázat a přitom být platným členem pohodového kolektivu. Dalším zájemkyním jsou pochopitelně dveře otevřeny a pokud bude mít nějaká dívka zájem, ozvěte se buď výše uvedeným trenérům nebo přímo na stránkách Highlanders Prachatice.

Tomáš Uhlík