Po začátku hokejové sezony přišla první stopka po 10. říjnu na základě vládního nařízení o zákazu sportování ve vnitřních prostorách. Na začátku prosince se sice život na stadion ve zmenšené formě při tréninku do deseti osob a navíc s rouškami vrátil, ale to pouze na čtrnáct dní. A zavřeno je znovu.

Nabízí se tedy otázka, do jaké míry je reálné dále udržovat ledovou plochu na zimním stadionu. Na toto téma diskutovali zástupci vedení HC Vimperk Městských služeb Vimperk a města Vimperk.

„Všichni přítomní se shodli na tom, že hokejová sezona pro muže již skončila. Otázkou zůstává, jak řešit tréninky dětí. Po zkušenostech, které jsou s rozpouštěním ledu v jarních měsících, kdy led odtává téměř čtyři týdny, je možné vzhledem k mrazivému počasí od začátku ledna 2021 přestat led mrazit a tím šetřit náklady. Pokud vydrží venkovní mráz a situace související s virovou pandemií se v průběhu ledna výrazně zlepší a navrátíme se do třetího stupně PES, bude možné znovu zapnout chlazení. Pro dětské hokejisty by se tím otevřela možnost vrátit se k tréninku na ledě. Vše bude zhodnoceno a upřesněno na další společné schůzce, která je naplánována na 18. ledna,“ uvádí společné prohlášení Rady města Vimperk, HC Vimperk a Městských služeb Vimperk.