II. NHbL: TJ Stars Suché Vrbné – HBC Prachatice Highlanders A 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Po týdenní odmlce způsobené odložením utkání s Orlem ČB (nehrálo se na základě žádosti soupeře) odjeli Prachatičtí do Českých Budějovic k utkání se sousedem z průběžné tabulky, dosud třetími Stars S.Vrbné. Trenér a kapitán Horalů J. Turek před utkáním apeloval na své spoluhráče: „Horalové, poslední zápas roku 2014 je tu, tak se pořádně připravte, nic nepodceňte a zdravě se nažhavte. Nic jiného než zakončení tohoto roku výhrou neberu.“ To se nakonec beze zbytku podařilo a Horalové přezimují na druhém místě v tabulce s náskokem pěti bodů a utkáním k dobru na třetí Zliv, která přeskočila Stars.

Góly: 9:00 Sedláček (Leffler) 20:24 Cabák (Valenta, Květoň). Sestava: T.Pixa (31/31) – J. Švácha, A. Bárta, P. Bušek, J. Cabák, J. Reindl, J. Turek, J. Kotlík, P. Valenta, S. Květoň, K. Sedláček, J. Leffler.

KHbL: HC ŠD Písek B – HBC Prachatice Highladers B 2:4 (0:0, 2:0, 0:4). V závěrečném podzimním utkání zavítala rezerva Horalů do Písku, kde se střetla s B týmem Švantláku. A tři (včetně dítěte v kočárku) promrzlí diváci měli rozhodně na co koukat. Hned v úvodních minutách měli hosté dvě tutové šance, ale dílem zákroků chytajícího hráče Bíby a z větší částí vlastní nemohoucností, je nedokázali proměnit. Domácí nejvíce zahrozili při přesilovce v 10. minutě, ale na Kacetla naštěstí prošly jen pokusy z dálky. A jelikož i přesilovka Horalů v závěru třetiny byla totálně jalová, šlo se do kabin bez branek.

Také z kraje druhé třetiny měli hosté velkou šanci, ale Matoušek v dobré pozici trefil pouze břevno. V 17. minutě se tak z ničeho radovali domácí. Habart obkroužil branku a snažil se procpat míček přes Kacetla do sítě. Kulatý nesmysl zůstal stát někde na hraně brankové čáry, výkřik radosti domácího borce však rozhodčímu stačil k tomu, aby branku (kterou neviděl) i přes protesty uznal – 1:0. Ve 20. minutě foukli sudí do píšťalky znovu. Habart unikal, Petr Mráz ho zastavil a bylo z toho trestné střílení. Píseckému ostrostřelci se však naštěstí zamotal míček a tak pořádně nezakončil. Bohužel Petr Mráz si vlastním přičiněním způsobil krevní sraženinu na palci levé ruky a musel z utkání odstoupit. Ve 22. minutě využili domácí přesilovku. Bránící čtyřka Horalů se nechala zlákat na jednu stranu, což otevřelo prostor pro Habarta, který měl před Kacetlem dost času a zamířil přesně nad jeho rameno – 2:0. Naději mohl pro hosty vykřesat Matoušek, ale v nájezdu dva na jednoho trefil pouze lapačku brankáře.

Třetí třetinu, pro hostující tým z říše snů, načal ve 33. minutě Hebík, který byl sám před prázdnou brankou, trefil tyč, ale napodruhé přehodil i gólmana – 2:1. Ve 35. minutě poprvé zaúřadovala prachatická blue line, Martin Prokeš šťastnou střelou z pomezí kruhů vyrovnal – 2:2. Utkání už tak směřovalo do nájezdů, nebýt domácího vyloučení v posledních 120 vteřinách. Přesilovku opět rozehrály legendy ze Sadů a po urputném dobývání domácí svatyně se v čase 44:29 prosadil opět štístko Martin Prokeš – 2:3! Domácí samozřejmě nechtěli dobře rozehraný zápas ztratit, zkusili odvolat gólmana, ale v čase 44:44 dal poslední podzimní gól do prázdné napodruhé kapitán hostí F. Kott – 2:4. Neuvěřitelný obrat byl dokonán a rezerva Horalů tak přezimuje na překvapivé třetí příčce.

Viditelně spokojený trenér hostí Študlar k utkání řekl: „Fantastický zápas, třešnička na dortu celého podzimu. Stejně jako už tolikrát v této sezoně jsme se poprali s nepřízní osudu a ukázali, jak velké máme všichni srdce a vůli po vítězství. Makali jsme a podporovali jeden druhého a i přes chvilkové emoce kvůli verdiktům rozhodčích to přineslo své ovoce, body! Všichni hráli výborně, od vynikajícího Kacetla, který nás zejména ve druhé třetině nesmírně podržel, přes blue line Legends of the Sads, po překvapivého střelce Mílu Hebíka a nováčky Petra Kůse a mladého obránce Martina Eichnera, jenž odehrál svůj dosavadní nejlepší zápas!“

Extraliga ml.dorostu: HBC Plzeň – HBC Prachatice Highlanders 17:0 (6:0 3:0 8:0). Dorostenci Horalíci ani v posledním zápase kvalifikace extraligy nepřekročili svůj stín a na závěr si odvezli z Plzně předčasnou nadílku od Mikuláše. Nutno ale podotknout, že chlapci (někteří ještě ve věku mladších žáků) bojovali se svými soupeři nebojácně a získané zkušenosti jistě v dalších letech zúročí, třeba již na jaře v soutěži útěchy.

Hokejbalisté „Horalové“ se tímto loučí s rokem 2014, přejí svým soupeřům ale hlavně příznivcům krásný předvánoční čas, pokojné vánoční svátky a do nového roku 2015 hlavně zdraví a osobní i sportovní úspěchy. Všem vzkazují: „Na jaře se na vás všechny těšíme již na novém hřišti Highlanders arény v Prachaticích.

Josef Parkman