Prachatičtí Highlanders měli ve II. Národní lize volno a do bojů tak zasáhly pouze celky B a C v Krajské lize. Oba zajížděly na hřiště soupeřů a podstatně lépe vstoupilo do sezony prachatické béčko.

Platan Protivín – HBC Highlanders Prachatice B 2:5 (1:1, 0:1, 1:3). S jediným přípravným zápasem za celé léto a vyztuženi o tři volné hráče „A“ týmu vyrazili prachatičtí „rezervisté“ na svou první štaci do Protivína.

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy po předčasně hozeném buly, kdy náš hráč ještě neměl hokejku na zemi, získal za kruhy míček Jakub Bican a trefil se přesně na zadní tyč – 1:0. Radost na tvářích nám však v poslední minutě vykouzlil Josef Reindl, který po přiklepnutí Kadlece poprvé, a mělo se ukázat, že zdaleka ne naposledy, propálil brankáře Pavlíka – 1:1.

Ve druhé třetině začali domácí nabírat na obrátkách, ale vždy naráželi na připraveného Kacetla, který zázračně betonem lapil i jasný gól do prázdné branky. Naše útočné výpady končily buď před protivínskou brankou, nebo na chráničích strážce domácí svatyně. Ve 20. minutě však Šmídmajer ideálně našel Josefa Reindla a ten se prosadil přesnou střelou na vyrážečku – 1:2.

Ve 34. minutě zaúřadovala v oslabení dvojice Matoušek – Michal Kadlec. Prvně jmenovaný vypálil a druhý z úhlu poslal míček do sítě – 1:3. Domácí se však nevzdávali a Kacetl musel vytáhnout další „miraculous save“, když šanci snížit zhatil betonem a dorážku do víka vytáhl ramenem. Ve 42. minutě pak Šmídmajer podruhé ideálně přes šířku útočného pásma našel Josefa Reindla a ten od mantinelu procedil míček skrz brankáře a dokončil hattrick! Své galapředstavení zakončil ještě jednou obdobnou trefou se závěrečnou sirénou!

Z Protivína tak hned na úvod sezony vezeme překvapivé, ale o to cennější 3 body!

Sestava: Kacetl (28/30) – Eichner, V. Mráz, Šmídmajer, Reindl, Kott – A. Bárta, Bílý, Kadlec, Matoušek, P. Mráz.

Rosa České Budějovice – HBC Highlanders Prachatice C 13:3 (3:1, 4:1, 6:1). Historicky první utkání C týmu Highlanders sice skončilo vysokou porážkou, ale nevadí, o to větší chuť mají hráči do dalších zápasů.

Branky Horalů: 9. Valenta Pavel (Kafka, Kozák), 22. PP Turek Jan, 44. Kolka Jaroslav.

Sestava: Študlar (38/25) – Horák, Půbal, Kafka, Turek, Valenta Pavel – Sosna, Stöhr, Valenta Petr, Makovička, Kozák – Sedláček Karel, Sedláček Filip, Nechutný, Kolka Jar., Kolka Josef.

Kola hokejbalových soutěží se již točí naplno a v prachatické aréně U Rybníčku bude o víkendu pořádně živo. V sobotu se hrají dva zápasy Krajské ligy. Od 10 hodin hraje céčko Horalů proti ŠD Písek B. Přesně v poledne pak začne utkání prachatického béčka s rezervou Suchdola nad Lužnicí. V neděli naskočí do bojů poprvé v této sezoně i áčko Highlanders. Ve II. Národní lize hostí od 14 hodin nováčka soutěže SK Tábor.