Horalové si ve své skupině zajistili postup z první pozice. V jejich sestavě se představila hned trojice z extraligového Alpiqu – bratři Hnízdilové a Tomáš Šrámek. Prachatičtí zdolali nejprve Vltavu 2:0 a ve druhém utkání ve skupině Jihlavu „B" 2:1. Druhé místo obsadila záloha extraligové Jihlavy, která v přímém souboji o postup do semifinále zvítězila nad vltavskými Devianty 1:0.

Na Devianty tak zbylo utkání o páté místo, ve kterém uspěli nad Vikingy 4:2 a obhájili umístění z loňského roku.

Rovněž Betonova si ve své skupině poradila nejprve s Vikingy 5:0 a po boji porazila Rakovník 2:1.

Poté už následovala utkání, která rozhodovala o medailových pozicích. První semifinále proti sobě svedlo Jihlavu a domácí Betonovu. Ta šla do vedení díky přesné střele Libora Gajdoše, ale již po 25 vteřinách druhé poloviny Jihlavští vyšachovali obranu a bylo vyrovnáno. A protože další branka již nepadla, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Petr Janeček z Betonovy.
Ve druhém semifinále se představili hokejbalisté Rakovníku a Prachatic. Ti dlouho tahali za kratší konec, poté se jim ale podařilo vyrovnat a čtyři vteřiny před koncem jim vystřelil postup do finále Michal Hnízdil.

Následovalo utkání o bronz mezi Jihlavou B a Rakovníkem, které po základní hrací době skončilo nerozhodně, a tak podruhé na turnaji musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči Rakovníka díky přesnému nájezdu Radka Soukupa.

Vrcholem turnaje pak bylo finálové utkání mezi Betonáři a prachatickými Horaly. Prachatičtí, kteří měli k dispozici kompletní tři pětice, byli aktivnějším mužstvem a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Především při dvojnásobné přesilovce bylo hráčům Betonovy pořádně horko, ale obrana v čele s výborným Daškem odolávala. A tak mohl na druhé straně udeřit Janeček, ale v samostatném úniku proti Pixovi neuspěl. Když už to vypadalo, že utkání budou muset rozhodnout nájezdy, napřáhl 23 vteřin před koncem Jaromír Markytán a svým gólem – nególem, kdy se balonek odrazil od tyče do tyče, rozhodl o vítězství Prachatic.

Tečkou za povedeným turnajem pak bylo vyhlášení výsledků a individuálních cen, které si rozebrali Tomáš Pixa (nejlepší brankář) a Daniel Hnízdil (nejužitečnější hráč) z Prachatic a Radek Soukup z Rakovníku za nejlepšího střelce.

Příprava se tedy vydařila a nyní již čeká na Horaly těžká jarní část 2. NHbL, kterou zahájí v sobotu ve 14.00 hod. v Žernovicích s SK Hospříz. Doma zahajuje i rezerva Horalů, která rovněž v sobotu v Žernovicích hostí od 11.30 hod. tým SK Suchdol nad Lužnicí B. Dorostenci zajíždí v neděli do Plzně.

Josef Parkman