SK Pedagog České Budějovice – HBC Prachatice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

V tomto zápase se také ukázalo, jak je důležité bojovat do posledních vteřin a udržet koncentrovanost na utkání. Domácí Pedagog chtěl určitě začít náporem, ale díky  aktivní hře hostí se k němu nemohl dostat. Naopak to byli Horalové, kdo si vypracoval první střelecké příležitosti, s těmi si ale domácí gólman Švec vždy poradil. Až přišla 9. minuta a domácí obrana nechala vniknout do své třetiny Sedláčka s Květoněm, prvně jmenovaný nahrál před brankou zcela nehlídanému spoluhráči a ten zblízka nedal brankáři šanci – 0:1. Poté několikrát hořelo před brankovištěm Horalů, ale hráčům Pedagogu chybělo více přesnosti v zakončení.

  Prostřední patnáctiminutovka přinesla více šancí na straně domácích borců a těm se také podařilo vyrovnat. Po křídle uniknuvší hráč vyslal prudkou střelu, která trefila horní tyčku, od té se odrazila před branku a dorážející protihráč nejprve trefil do rány padajícího beka do helmy a poté z dorážky přesně pravý horní růžek –  1:1. Ve 23. minutě  dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou bleskově využili. Turek se prezentoval přesnou střelou zpoza kruhů nad Švecovu vyrážečku – 1:2. Následně hráli přesilovku i domácí, ale i díky několika přesným zákrokům hostujícího gólmana neskórovali. A tak se „zazelenalo“ na druhé straně, v poslední minutě dostal Švácha namazáno od Markytána mezi kruhy a střelou švihem vymetl pavouky z pravé šibenice domácí svatyně – 1:3.

  Před poslední částí měli hosté parádní náskok. Pedagog se však nevzdal, dotíral na branku a gól několikrát doslova visel na vlásku. Z tlaku domácích vyplynul i další faul a přesilovku Pedagog se štěstím využil – pas před prázdnou branku zakončil domácí borec střelou jen do ležícího gólmana, ale od něj se neposedný kus plastu odrazil a smolně skončil za jeho zády – 2:3. To vyburcovalo i hosty k větší aktivitě, ale do útoku se zahleděli až moc a přestali myslet na zadní vrátka, což se vymstilo – dlouhý pas na modrou hráč obešel  nedůrazného obránce, prošel až před branku a zde jak na podnose předal míček svému nepokrytému kolegovi, který se tvrdou ranou nemýlil – 3:3. Domácí byli na koni a několikrát i štěstí pomohlo Horalům k tomu, aby neinkasovali další gól, který by je asi poslal do kolen. Nyní to ale byli domácí, kteří se až moc tlačili kupředu, což se jim nakonec stalo osudným. V prvním úniku je ještě nepotrestal Kadlec, jehož sólo zlikvidoval Švec. O pár okamžiků později se mohli radovat domácí, míček se po zblokované střele dostal k jejich hráči, před kterým zívala odkrytá branka,  gólman se jen instinktivně natáhl a protihráč ho naštěstí pro hosty trefil. Když už se zdálo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, předvedli domácí nevídanou hrubku v obraně, když si v poslední minutě nechali opět upláchnout dvojici Horalů, Sedláček vypálil, brankář vyrazil jen k Markytánovi a ten z dorážky se štěstím překonal Švece – 3:4. Štěstíčko, kterému ale šli hosté svým výkonem celý zápas naproti, se nakonec přiklonilo na jejich stranu a do „Horalova“ si tak odváží krásně vybojované 3 body.

   Příští utkání sehrají Horalové v sobotu na domácí půdě v Žernovicích od 14,00 hod. proti TJ Stars Suché Vrbné.

Josef Parkman