KHbL: HBC Prachatice B – ČD Písek B 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Domácí a navíc úspěšnou premiéru, i když za nepříznivého počasí bez diváckého zájmu, mají za sebou hráči Horalské rezervy a soupeřem byl jeden z nejlepších celků krajské ligy Písek. I přes nepříznivé deštivé počasí se hrál atraktivní oku lahodící hokejbal se spoustou střel i šancí. Po vzájemném oťukávání, které trvalo skoro celou první třetinu, začali být domácí nebezpečnější a začali se více tlačit před Fišerovu branku. Žádná z šancí se ale neujala a tak se „zaoranžovalo“ hostím. V 9. minutě využil Pavel Bíba zaváhání obrany domácího týmu, dostal se sám před Kacetla, několikrát zamíchal míčkem a pak ho s přehledem prostřelil – 0:1. Na konci třetiny mohli Horalové inkasovat ještě jednou, ale míček ležící před prázdnou brankou se podařilo uklidit do bezpečí.

Ve druhé části se domácí nejprve ubránili nebezpečné přesilovce Písku po vyloučení Kubičky, aby pak zvyšovali tlak na hostující branku. Ve 26. minutě, těsně po neúspěšné přesilovce, dostal krásnou nahrávku od Václava Mráze těsně za kruhy kapitán František Kott a z levého křídla „změřil Fišerovu teplotu“ – 1:1.

Ve třetí části se domácí snažili především pozorně bránit a čekat na svou šanci. Ta přišla ve 35. minutě, když vyloučení Vláška potrestala „áčková“ formace. Markytán vyslal z modré přízemní střelu a před brankou stojící Valenta ji nádherně tečoval mimo dosah hostujícího brankáře – 2:1. Závěrečných 10 minut domácí už převážně bránili a díky loužím, bojovnosti a několika uklidňujícím zákrokům brankáře Kacetla dotáhli utkání do vítězného konce. Rozhodně ale vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým. Písečtí hráli velmi dobře.

Trenér týmu Študlar po utkání neskrýval spokojenost: „Opět děkuji všem, kdož se podíleli na dnešním úspěchu. Od hráčů po zapisovatelku, všichni přispěli svým dílem k vítězství. Jsem rád, že jsme se dokázali poprat i s nepříznivým stavem a pořád hráli naši hru. Je vidět, že když se bojuje a soustředíme se na hru a podporu ostatních, tak můžeme hrát s každým. Díky, druhá fantastická sobota!“

2. NHbL: HBC Prachatice – Stars Suché Vrbné 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Za velmi nepříjemného deštivého nedělního odpoledne a z toho důvodu jen s hrstkou diváků se domácí Horalové chtěli pokusit napravit pošramocenou pověst z minulého víkendu. Tentokrát již byl k dispozici kapitán týmu Turek a i J. Markytán, když Kladno svoje utkání odložilo. Nastal ale opět nečekaný problém. Na poslední chvíli se omluvil brankář Repko a tak musel zaskočit P. Študlar, který se nyní věnuje B týmu jako trenér a v soutěžním utkání v brance nestál již nějaký čas.

První třetina přinesla opatrný hokejbal z obou stran, k čemuž také nabádal mokrý a poměrně kluzký povrch hřiště. Přestože domácí měli více střeleckých pokusů, Hlaváč v brance Stars byl vždy pozorný.

Ve druhé třetině domácí ještě zvyšovali tempo a to se vyplatilo. Po jedné z akcí pronikl do útočného pásma Reindl a od pravého mantinelu střelou zápěstím překvapil do té doby bezchybného Hlaváče v brance hostí. O chvíli později bylo ještě veseleji, to když Markytán po krásné kombinaci celého útoku v přesilovce prostřelil Hlaváče podruhé. Hostující hráči s postupem času působili unaveněji než domácí, ale v závěru třetiny se jim přesto podařilo vstřelit kontaktní branku a utkání zdramatizovat.

V poslední třetině měli domácí mnoho šancí na pojištění náskoku, několikrát šli v přesile na hostující obranu, ale do sítě hostí nic neprošlo. Ti mohli srovnat stav ze samostatného úniku, ale proti byl vynikající Študlar v domácí brance. Rozhodující třetí branku nakonec domácí přece jen dosáhli, střelcem byl opět Markytán a Horalové tak dali zapomenout na výpadek s Orly. Příští víkend je ale čeká soupeř z nejtěžších – Betonova. To již ale snad budou moci nastoupit v kompletní sestavě i s dovolenkáři.

Brankář Študlar byl velmi spokojený: „Ten pocit, stát zase po čase v brance HBC Prachatice a navíc sladká výhra 3:1, to za to stálo. Díky hoši. Pro mě byl mužem zápasu Pepíno Reindl, nejenže dal důležitý první gól, ale hlavně plnil taktické pokyny trenéra a poctivě se vracel, dneska byl prostě všude.“

Extraliga ml. dorostu: Snack Dobřany – HBC Prachatice 10:0 (0:0, 6:0, 4:0). Druhé utkání v Extralize sehráli ml. dorostenci v Dobřanech se stejným výsledkem jako proti Pedagogu. Dílčí úspěch ale přeci jen dosáhli, když s domácím týmem dokázali první třetinu hrát bez branek. Postupem času ale na svého zkušenějšího a ostříleného soupeře znovu nestačili.

Josef Parkman