II. NHbL muži – jih: HBC Prachatice Highlanders – HBC Zliv 9:1 (3:0, 3:0, 3:1). Horalové potvrdili v domácím prostředí roli favorita. Do sítě Zlivi nasázeli devět branek, čímž si pojistili postavení na čele tabulky. Prachatičtí hráči nastříleli v každé patnáctiminutovce do sítě Zlivských rovnoměrně po třech brankách, hosté naopak dokázali poprvé a naposledy na Repka vyzrát až v závěrečném dějství. Třemi přesnými trefami se pod vítězství domácích podepsal Radek Sitter, dvakrát se prosadili Pavel Valenta a Jiří Lang. Zbývající zásah obstaral Jaromír Markytán.

Góly (A1, A2): 1:54 Lang (Sedláček), 10:19 Markytán (Novák, R. Sitter), 12:25 R. Sitter (Markytán), 19:04 R. Sitter (Novák), 23:44 Valenta (Dojčar), 28:08 Valenta (J. Sitter), 32:47 Lang, 34:20 Valenta (J. Sitter), 44:18 R. Sitter PP.

Sestava: T. Repko (21/22) – J. Švácha, M. Dojčar, A. Bárta, L. Paule – J. Markytán, R. Sitter, J. Novák – P. Valenta, J. Kotlík, J. Sitter – J. Lang, K. Sedláček, D. Trojan.

KHbL muži: HC Rosa České Budějovice – HBC Prachatice Highlanders B 4:7 (0:2, 2:2, 2:3). K utkání o „vlastní duši a sebevědomí“ vyrazila rezerva Horalů na budějovický Pedagog, kde jí čekala domácí HC Rosa. Zápas, ve kterém si jarní premiéru odbyl mladičký Jaroslav Kolka v brance, nakonec nabídl dramatickou a místy vyhrocenou přestřelku se šťastným závěrem pro prachatické Horaly! Skóre otevřel v 11. minutě Zdeněk Bednář, jehož zacloněná „pumelice“ zaplula k tyči Hrbáčkovy svatyně – 0:1. V poslední minutě pak při vlastním oslabení upláchl domácí obraně Radek Sitter a nekompromisně zavěsil – 0:2. Přesilovky naštěstí nebyly silnou zbraní domácích a výhodu představovaly spíše pro Horaly.

To se potvrdilo po sedmi minutách prostřední části, když opět ve vlastním oslabení vyrazila dokonce trojice Horalů na jediného obránce a skvostnou kombinaci zakončil po nahrávkách Kotta a Pauleho do prázdné opět Radek Sitter – 0:3. Za dvě minuty však hosté domácím vyloženě darovali snížení. Bednář tak dlouho otálel z vyhozením míčku na modré, až o něj přišel, na pomoc mu z branky vyběhl Kolka a pro Vladimíra Merunku nebyl problém dostat míček do nechráněné branky – 1:3. Ve 25. minutě pak po Matouškově vhazování napřáhl Václav Mráz a trefil přesně k tyči – 1:4. Za minutu bylo opět sníženo. Klasickou bolest Horalů, nerozebrání a nedůsledné krytí hráčů, využil k opakované ráně Pavel Bína a bylo to 2:4.

Největší drama co do branek, sporných výroků sudích i plajících emocí na obou stranách, přinesla třetí patnáctiminutovka. Hned ve 33. minutě domácí po sporné situaci stahují náskok hostí na jednu branku. Na gólmanovi, který navíc v danou chvíli neměl masku, ležel v brankovišti jeden domácí a jeden Horal, „střelec“ dostal kdovíjak míček za čáru. Nicméně rozhodčí ukázal do branky a gól negól si připsal Radomír Zachoval – 3:4. Ve 39. minutě upláchl kapitán Kott a skvostně předložil Plouharovi, který se po několika neproměněných šancích konečně trefil – 3:5. Ve 43. minutě bylo domácím po zalehnutí míčku v brankovišti poprávu přiřčeno trestné střílení. Jeho exekuce ovšem byla opět sporná. Peter Vojtko vypálil, Kolkou vyražený míček se obloukem snášel někam za jeho záda a několik párů očí pak vidělo, jak se domácí borec míčku dotkl znovu, nebo minimálně svou holí zabránil brankáři, aby ho zastavil včas. Nicméně rozhodčí měl jiný zrak a názor, branku uznal a emoce byly opět na světě – 4:5. Naštěstí za minutu měli stejnou výhodu pro úmyslné posunutí branky hosté a Radek Sitter vymíchal Hrbáčka a dokončil hattrick – 4:6. Definitivní pojistku pak půl minuty před koncem přidal znovu upláchnuvší a servírující Kott a mimo dosah gólmana skórující Plouhar – 4:7. Ten však vyfasoval za posměšné „Nazdááár!“ směrem k atakujícím domácím desetiminutový trest a navrch ještě jeden za jeho nevhodné okomentování. To už však nikomu z Horalů radost z výhry a odvedené práce nezkazilo!

Trenér Študlar byl spokojený: „Mám ohromnou radost. Pro mě osobně zápas o všechno, protože v případě další porážky bychom se nebezpečně přiblížili hranici play off. Celé utkání by se dalo charakterizovat asi tak, že domácí stříleli, ale my dávali branky, z toho dvě v oslabení. První polovinu to po našem tříbrankovém vedení vypadalo na celkem jasnou výhru. Ale Rosa zaslouží pochvalu za to, že nehodila hokejky za mantinel a svou snahou se vrátila, i díky našim zmatkům, do zápasu. Za stavu 3:4 a 4:5 jsme se všichni báli, jak to celé dopadne. Vydatně nás ale podržel mladičký Jarda Kolka, góly i jistotou při hře uklidnil Radek Sitter a všichni zase makali naplno, hecovali se a i díky vydatné podpoře skupinky skalních fandů to nakonec do třetice vyšlo! Sporná rozhodnutí sudích ani hodnocení způsobu hry některých našich hráčů ze strany domácích nemá smysl komentovat. Konečně jsme vyhráli a to je to hlavní!“

Sestava: Kolka (31/35), Študlar (v zápise jako hráč) – Eichner, V. Mráz, Trojan, R. Sitter, Šmídmajer – Bednář, Bílý, Kott, Matoušek, Plouhar – Paule, P. Mráz.

MČR starší žáci: HBC Prachatice Highlanders – SK Pedagog Č. Budějovice 5:2 (2:0, 2:0, 1:2). Stejně jako „B“ tým mužů bojují i starší žáci o účast v play off. Důležitý krok udělali proti budějovickému Pedagogu. V krásném utkání měli i podle poměru střel na branku (30:11) po celé utkání převahu a po hattricku Václava Štětiny a jedné brance Jiřího Štěpánka vedli po dvou třetinách celkem s přehledem 4:0. Hráčům českobudějovického celku, kteří měli místy viditelný věkový i výškový deficit, se podařilo utkání zdramatizovat během dvou minut třetí části hry. Po dvou několikrát tečovaných střelách Matěje Krajánka a Daniela Krčky snížili na 4:2. V předposlední minutě však výhru hráčů trenéra Bednáře pečetil čtvrtou brankou po nesobecké nahrávce J. Štěpánka opět Vašek Štetina!!! Utkání připravila hlučnou kulisu téměř padesátka diváků, z nichž hlavně naši „RODIČENS“ byli hodně slyšet!

Josef Parkman