Hned po rozvolnění protipandemických opatření ožila prachatická hokejbalová aréna. A blíží se již první mistrovské duely. "Kromě Extraligy mužů, která dostala zelenou o něco dříve, se nyní rozjíždí 1. liga mužů a postupně naskočí i Extraliga juniorů a Liga žen. Ve všech máme zastoupení," uvedl kapitán prvního týmu mužů HBC Prachatice Jan Turek.

A právě první tým Horalů hraje v neděli prvoligový mistrovský duel proti HBC Plzeň B. "Na programu jsou dohrávky odložených zápasů z úvodu sezony, které završí polovinu dlouhodobé části. Ta druhá se nehraje a rovnou navazuje nadstavba. V té se utkáme právě s béčkem Plzně a Suchdolem nad Lužnicí," doplnil Jan Turek s tím, že po nadstavbové části čeká na hokejbalisty čtvrtfinále play off.

Utkání mužů s HBC Plzeň B začíná v 15 hodin. Tomu však předcházejí dva předzápasy. Bude to jakási prachaticko - plzeňská neděle. Od 11 hodin se utkají starší žáci obou klubů a od 13 hodin pak junioři. "Je super, že se již může hrát. Hokejbal nám všem moc chyběl," dodal Jan Turek.