Svým umístěním si vybojovali možnost účasti na Světovém poháru, který se bude konat v srpnu v Německu. „V pondělí jsme dostali pozvánku na Světový pohár. Mistr extraligy z Pardubic vyhrál i Český pohár, a tak postupuje automaticky jako mistr České republiky. My tuto možnost dostali jako druhý tým v Českém poháru,“ potvrdil pozvánku do Německa kapitán Highlanders Jan Turek.

Hraje se v prvním srpnovém týdnu v německém Heilbronnu a účast bude hodně silná. „Budou tam týmy z Kanady, tři celky z Finska, Švýcarsko, samozřejmě Němci, ze Slovenska Skalica. Možná budeme nakonec z České republiky jediní účastníci, protože Pardubice možná nepojedou. Mají toho v této sezoně již hodně a přeci jenom je Světový pohár opět finančně hodně náročný,“ uvedl k Německu Jan Turek.

Prachatičtí by se na Světovém poháru rádi představili. Musejí však získat finanční prostředky, aby se mohli zúčastnit. „Svaz nám zaplatí startovné, které činí patnáct tisíc korun. Doprava, ubytování a strava je pak v naší režii. Postup na Světový pohár je sice náročný, ale účast hodně finančně náročná. Prvním odhadem by to bylo minimálně sto tisíc korun. Zkusíme zažádat na městě, zda by nám zastupitelé poskytli nějakou finanční injekci. Reprezentovali bychom nejen Českou republiku a hokejbalový svaz, ale také samozřejmě i město Prachatice. Rádi bychom navázali spolupráci s dalšími firmami, které bychom zde mohli propagovat. Rádi bychom jeli, uvidíme, jak to po finanční stránce dopadne. Samozřejmě počítáme, že bychom si přispěli sami,“ uvedl k finanční náročnosti Světového poháru Jan Turek.