Prvoligové volejbalistky Madety České Budějovice dosáhly v právě skončeném ligovém ročníku velkého úspěchu a vybojovaly stříbrné medaile. Jedná se o historický úspěch klubu, neboť v předminulé sezoně Madeta postoupila do první ligy jako vítěz druhé ligy a jako premiantky pak volejbalistky Madety obsadily třetí místo. To bylo v loňské sezoně a Madeta skončila minulý rok třetí za Tatranem Střešovice a Moravskou Slávií Brno.
A právě letos se Madetě podařil udělat další krok vpřed, když se dostala před Brňanky a skončila druhá hned za Tatranem Střešovice.
„Je to pro nás velký úspěch, protože na začátku se tým trochu sehrával. Kádr nedoznal před sezonou výraznějších změn co se týče odchodů, protože skončila pouze Píchová, která šla na mateřskou dovolenou. Naopak nás posílily smečařky Kristýna Strolená a Gabriela Andrýsková," vysvětluje hlavní trenér českobudějovické Madety Milan Šimonek. U týmu dále působí trenéři Josef Lundák a Jan Vobr a společně se jim podařilo tým dovést ke druhému místu v základní skupině A.
Jihočeškám sice vstup do soutěže nevyšel, když prohrály dvakrát v Rokycanech, v následujících kolech se však rozehrály a nakonec se umístily hned za vítězem skupiny Tatranem Střešovice. Společně s Pražankami a s třetími Rokycany pak postoupily do finálové skupiny, kde doplnily tři nejúspěšnější celky z moravské skupiny B.
Českobudějovické volejbalistky sehrály dvě velice kvalitní utkání na jihu Moravy s Moravskou Slávií Brno, které podlehly dvakrát 2:3 a do tabulky si zapsaly dva body.
Již před startem finálové skupiny bylo zřejmé, že Brňanky budou Madetě největšími konkurentkami v souboji o celkové druhé místo. Závěr soutěže sliboval dramatický souboj o druhou příčku. Madeta se dostala před Moravanky čtyři kola před koncem, po dvou výhrách v Břeclavi za tři body. Moravská Slávia naopak dva body ztratila v domácím dvojzápase s Rokycany.
Jihočešky získaly dvoubodový náskok, který si udržely i po domácích utkáních s Brnem a k posledním zápasům odjížděly do pražských Nuslí s lepší výchozí pozicí. Moravskou Slávii Brno navíc čekal v posledních dvou utkáních těžký úkol, porazit suverénní Střešovice.
Volejbalistky Madety na půdě nevyzpytatelných Nuslí nezaváhaly, vyhrály těsně 3:2 a 3:2 a perně vybojované druhé místo již nepustily.

Co řekl trenér Milan Šimonek:

„Konec dobrý všechno dobré. Hráčky zaznamenaly výkonnostní posun, což se ukázalo ve vyrovnaných zápasech se Střešovicemi, které byly v soutěži suverénní. Kádr se opíral o základní sestavu v čele s Lundákovou a Kotlabovou, které odehrály nejvíce zápasů. Dobře zapadla také Andrýsková, která byla jednou z nových hráček. Ovšem i hráčky, které střídaly potvrdily svou kvalitu. Všechny klíčové zápasy holky zvládly. Naše celoroční práce se se nakonec projevila, polepšili jsme si o jeden stupínek a dosáhli historického úspěchu."

1 Tatran Střešovice 20 16 4 46
2 Madeta ČB 20 12 8 37
3 Mor. Slávia Brno 20 13 7 34
4 Rokycany 20 7 13 25
5 Břeclav 20 7 13 21
6 Sokol Nusle 20 5 15

17