Sezona handicapovaných golfistů vyvrcholila o uplynulém víkendu v Hluboké nad Vltavou. „I přes kalamitní stav jihočeských hřišť v průběhu týdne se v Hluboké podařilo udržet areál v nad očekávání dobrém stavu. Za to patří správci hřiště obrovský dík," pochvaluje si za organizátora akce Jana Brabníková.
V rámci mistrovství byly vypsány čtyři kategorie, z nichž nejdůležitější byla kategorie Medical Pass hraná na rány. V té startovali pouze golfisté s tělesným postižením. Kategorie Open A, B a C byly hrány ve formátu stableford.
Do Hluboké se sjela kompletní česká reprezentace doplněná o pokročilé i začínající hendigolfisty nejen z Čech ale i ze zahraničí. „Těší nás, že přijeli hráči ze Švýcarska a z Německa. Urs Bucher k nám vážil tisíc pět set kilometrů dlouhou cestu," obdivuje švýcarského  golfistu na vozíku Brabníková. Právě Švýcar si nakonec odvezl domů cenu pro nejlepšího vozíčkáře.
Mistrovství se zúčastnili také nepostižení přátelé a příznivci České golfové asociace handicapovaných.
Nejlépe se se všemi podmínkami vyrovnal Miroslav Lidinský, který se stal zároveň Mistrem republiky v golfu hendikepovaných.
Putovní pohár pro nejlepšího hendigolfistu se z Nové Ameriky (Tomáš Prouza – Mistr ČR 2013) stěhuje do Hluboké nad Vltavou.
Právě areál na Podskalské louce je domovským hřištěm Miroslava Lidinského. „Zisk mistrovského titulu mě velmi těší, ale zároveň mě mrzí, že mi časové možnosti neumožňují častěji trénovat. Určitě bych mohl být mnohem lepší. Organizace zahraničních i domácích turnajů, pořádání dnů otevřených dveří a otevírání nových hřišť mi zabere spoustu času. Zároveň mě ale naplňuje, když vidím, jak náš sport vzkvétá," říká nejlepší muž domácího šampionátu Miroslav Lidinský.
V současné době bydlí Lidinský v Novém Kníně, kde sloužil jako elitní voják do té doby, než přišel v Afghánistánu o dolní končetinu.
Rodák z Chlumu u Třeboně, kde stále žije jeho maminka, která mimochodem na turnaji pod hlubockým zámkem též nechyběla, zůstává srdcem stále Jihočechem. „V Kníně se mi zalíbilo. Parcelu jsem si tam vyhlédl až po úrazu. Později jsem si tam postavil dům  a nyní jsem se tam nastěhoval. Na jihu Čech ale trávím hlavně kvůli rodině a golfu hodně času," prozradil Miroslav Lidinský.    

Výsledky MČR:

Kategorie Medical Pass HCP 0-54 stroke play: 1. Miroslav Lidinský, 2. Dieter Danneberg (D), 3. Tomáš Prouza
Kategorie Open A HCP 0-18,4 stableford: 1. Miroslav Lidinský, 2. Jiří Skořepa, 3. Zbyněk Kotek
Kategorie Open B HCP 18,5-36 stableford: 1. Jakub Kovařík, 2. Vratislav Plaček, 3. Pavel Kamír
Kategorie Open C HCP 36,1-54 stableford: 1. S. Michálková, 2. Pavel Krček, 3. Jan Holuša
Vítězové dle stupně postižení: Miroslav Lidinský, Jáchym Bém a Urs Bucher (CH)