V náročné a vyrovnané konkurenci 32 žákyň základního stupně soutěžilo v klasickém čtyřboji (přeskok, bradla, kladina, akrobacie) tentokrát hned pět děvčat z Vimperka.

Všechna se moc snažila a předvedla opravdu pěkné výkony. O umístění rozhodovala každá získaná desetina bodu. Pavla Vozobulová pěknou sestavou na kladině dosáhla na tomto nářadí dokonce až na 9. příčku. Celkovým výkonem obsadila konečnou 17. pozici. Danielka Vašicová oproti minulým závodům výrazně vylepšila přeskok, bradla i kladinu a dotáhla se na 19. příčku. Velkým a milým překvapením byly další dvě malé gymnastky, které se krajských závodů zúčastnily poprvé. Pod vedením trenérky Hany Košnařové nacvičily perfektní sestavy a jejich provedení mělo dobrou úroveň. Pavla Záleská skončila na krásné 21. příčce a Kateřina Horová těsně za ní na 22. pozici. Adélka Kašparová má ještě pořád velké rezervy ve cvičení na bradlech a ani výborný přeskok jí nedokázal zatím posunout dál než na 31. místo.

I v kategorii „juniorky – ženy“ se tentokrát sešla silná konkurence, které se vimperská závodnice Anička Chodorová trochu zalekla. Přeskok zvládla výborně, ale v akrobacii jí „nevyšla“ hudba a tak nepředvedla závěrečné salto. Předposlední sestava na bradlech jí vůbec nevyšla a to jí ještě na závěr čekalo to nejtěžší na soustředění – kladina. Jenže Anička se nakonec dokázala zkoncentrovat a k radosti své trenérky bojovala dál. Odměnou jí bylo krásné 7. místo.

Marie Kotlíková