Na závod se zodpovědně připravovaly a neodradilo je ani dlouhé čekání na vlastní závod. Nejmladší Martina Bělíková startovala v kategorii VS0B sice už dopoledne, zato ostatní tři závodnice z kategorie VSC+6 si počkaly na začátek až do pozdních odpoledních hodin. Na závod se těšily a byla radost se dívat, jak statečně bojují a snaží se předvést vše, co se na tréninku naučily. Pochopitelně se občas něco nepovedlo a je pořád co vylepšovat, ale všem patří velké poděkování a pochvala za dobrou práci.

Po zvládnutí čtyřboje (prostná, přeskok, bradla, kladina) talentovaná Martina Bělíková obsadila v početné kategorii krásné sedmé místo.

A i starší děvčata se mohla radovat z umístění v první desítce. Zkušená Šárka Václavíková předvedla vyrovnaný výkon na všech nářadích a vybojovala si 6.místo. Marie Staňková sice spadla jedenkrát z kladiny, ale i tak si odnášela 7. pozici. Trojlístek doplnila Aneta Hlinková. Její akrobatickou sestavu s hudebním doprovodem rozhodčí ocenili druhou nejvyšší známkou. Bohužel, přeskok přemetem přes stůl nahradila kotoulem a to jí dostalo na osmou příčku.

Na příštím závodě v Českých Budějovicích bude Vimperk reprezentovat již početnější skupina gymnastek. Věřím, že se jim bude dařit ještě lépe.

Autor: Marie Kotlíková