Vyvrcholením a zároveň zakončením série jarních závodů ve sportovní gymnastice byl krajský přebor jednotlivkyň, na který se sjela do Veselí nad Lužnicí více než stovka děvčat z celého Jihočeského kraje a kraje Vysočina.
Bojovalo se o titul Přeborník kraje a postup na Mistrovství České republiky. Pochopitelně zde nemohly chybět ani vimperské závodnice. Jejich trenérky Hana Košnarová, Pavla Uhříčková a Marie Kotlíková je dokázaly připravit na start hned ve čtyřech kategoriích.

V základním stupni se nejlépe umístila Anna Kotrlíková (8.) a i o rok mladší Viktorie Ollé (14.) si vedla velice dobře.
V kategorii mladších žákyň sice vimperské gymnastky nedosáhly na pozice v první desítce, ale 14. místo Lucie Hermanové a 18. místo Terezy Venclíkové je slušný výkon.


V další kategorii žákyně C Kateřina Horová vybojovala opět 8. příčku. V této kategorii předvedla své sestavy ještě Pavla Vozobulová (20.) a i když si nevedla špatně, její soupeřky byly ohodnoceny lépe.

Největší úspěch měla nejstarší děvčata v kategorii juniorky C. Tady už se třpytily medaile. Zlato a titul přeborník kraje přebírala z rukou Gustava Baga, předsedy KSK JK a KV, Linda Pištěková. Bronzovou medailí byla po velkém a těsném boji ozdobena Natálie Uhříčková. Bramborová medaile připadla Nelle Pflanzerové. Výkony dalších děvčat byly také na velmi dobré úrovni – Tereza Hojdekrová (5.), Adéla Pištěková (6.), Natálie Reichmanová(7.) a Nikola Reichmanová (8.).


„Všem děvčatům patří dík za výbornou reprezentaci Vimperka v této jarní sezoně, trenérkám za vynikající práci, které si nesmírně vážím, a rodičům za podporu, bez které bychom takových krásných výsledků nedosáhli,“ doplnila Marie Kotlíková.