close Vimperské gymnastky se představily na Memoriálu Petra Kouby v Českých Budějovicích. info Zdroj: TJ SG Vimperk zoom_in Vimperské gymnastky se představily na Memoriálu Petra Kouby v Českých Budějovicích. Tentokrát byla účast vimperských gymnastek stoprocentní. Všechny hodně vylepšily choreografii na prostných a byla radost je při cvičení na koberci sledovat, Na kladině výborně zacvičila nejmladší Anetka Nevaeva, která skončila na 8. místě v kateg. V. ligy. Také Martinka Bělíková a Lucka Gubaniová zvládly kladinu s jistotou a bez pádu. Odměnou jim bylo pěkné umístění v kateg. III. ligy B. Šesté místo patřilo Lucince a 8. Martince. Do první desítky se vešla i Salma Sichingerová (10.). V této kategorii ještě soutěžila Amálka Hášová, která se také zlepšuje závod od závodu, ale zatím to stačilo „pouze“ na 11. pozici.

V kategorii III. ligy A byly nejvyrovnanější výkony všech závodnic. O umístění rozhodovaly mnohdy pouhé desetiny bodů. Tady bojovala nejstarší vimperská gymnastka Šárka Václavíková, která obsadila nakonec 9. příčku.

Se závěrem podzimní sezony můžeme být více než spokojeni. Pět děvčat v první top desítce je slušný výsledek. Moc děvčatům děkuji za výbornou celoroční práci, dobrou reprezentaci Vimperka a těším se na jejich další úspěchy v příštím roce.

S přáním pěkných svátků vánočních bych ráda poděkovala také rodičům děvčat, vedení TJ Šumavan Vimperk z.s., DDM Vimperk a v neposlední řadě vedení města nejen za podporu, ale hlavně za zajištění dotací, bez kterých bychom gymnastiku na krajské úrovni dělat rozhodně nemohli.

Autor: Marie Kotlíková, předsedkyně TJ SG Šumavan Vimperk