Oddíl SG TJ Slovan J. Hradec tímto závodem zároveň vzpomíná na výborného trenéra a kamaráda Karla Parmu, který nečekaně odešel do gymnastického nebe před devíti lety. Všichni, kdo jsme ho znali, máme stejně pořád pocit, že je ve sportovní hale s námi, usmívá se na nás a sleduje naše snažení.

Na tento závod se připravovalo také 11 vimperských gymnastek. Postupně se z nejrůznějších důvodů odhlašovaly, až zůstaly jen čtyři. Statečně bojovaly s konkurencí děvčat z Prahy, Domažlic, Pardubic, Zlína a dalších oddílů z celé republiky.

OP muži: Nebahovy - Zdíkov 1:1.
Aktuální výsledkový servis z mistrovského víkendového fotbalu na Prachaticku

V kategorii VSC4 Lucie Gubaniová skončila na výborném 7. místě. Ve stejné kategorii cvičila i nejmladší Martinka Bělíková. Vzhledem k její výšce je pro ni hodně obtížné cvičit na kladině 125 cm vysoké a jen 10 cm široké, stejně tak je pro ni náročný i přeskok přemetem přes závodní stůl. Je radost se dívat, s jakým zápalem si se vším poradí. Nedotočené salto s pádem při seskoku z kladiny jí vyneslo tentokrát na 13.pozici. Salma Sichingerová naopak saltový seskok z kladiny přetočila a zastavila se až na kolenou. I tak získala v kateg. VSC5 skvělé páté místo a její kamarádka Kateřina Lešková místo šesté.

Všechna děvčata se závod od závodu zlepšují, ale pořád je ještě co opravovat. Hlavně v provedení prvků. Určitě se už těší na krajský přebor v Pelhřimově a jak je znám, budou bojovat. Držím pěstě a děkuji za radost, kterou přinášejí svým nadšením pro gymnastiku nám všem.

Autor: Marie Kotlíková, předsedkyně SG TJ Šumavan Vimperk