Řeklo by se, co to je pětadvacet let, ale je třeba si uvědomit, že první jihočeské golfové hřiště vzniklo těsně před polovinou devadesátých let minulého století. Právě v Bechyni a lví podíl na jeho výstavbě má člen Síně slávy ČGF a největší propagátor jihočeského golfu Pavel Hepnar (86 let). „Je skvělé, že mezi nás Pavel Hepnar, ač žije v Praze, stále jezdí a nevynechal ani tentokrát. Je to člověk, který prakticky nás všechny, co se kolem turnaje točíme, naučil hrát golf,“ vysekl poklonu trenérovi spoluorganizátor turnaje Rudolf Klacek.

Skvělé golfové počasí, výborná a přátelská atmosféra na hřišti, velmi dobré výsledky. Co více si přát na oslavu významných narozenin. „Schází se zde lidé, kteří mají z golfu radost. K Bechyni máme všichni velký vztah. Je zde nejstarší jihočeské hřiště a jeho zakladateli Pavlu Hepnarovi, který mezi nás stále jezdí, jsem tak trochu pracovně říkal Praotec jihočeského golfu. Hodně jsme stáli o to, aby se dostal do Síně slávy a v ní je právě za rozvoj jihočeského golfu,“ vrátil se na začátek dlouholeté tradice Třeboňského poháru golfistů spolupořadatel akce Rudolf Klacek.

close Třeboňský pohár golfistů na hřišti v Bechyni slavil již pětadvacáté narozeniny. info Zdroj: Deník/Vladimír Klíma zoom_in Pavel Hepnar. Drtivá většina golfistů, kteří na turnaj jezdí, začínala právě na hřišti v Bechyni. „Lidé se později rozcházeli na Hlubokou, do Větřní, Českého Krumlova i jinam, ale všichni mají k Bechyni stále vztah a stále se sem vracejí. Když pan Hepnar přestal Třeboňský pohár organizovat, tak nám přišlo škoda, aby tato tradice zanikla. Navíc u nás v Třeboni bylo takové tvrdé golfové jádro, a tak jsme se do toho s kolegy pustili. A jak je známo, tradice se lehko přeruší, ale těžko se pak na ní navazuje. A to jsme nechtěli dopustit,“ dodal Rudolf Klacek a doplnil: „Rádi vzpomínáme na úplné začátky, kdy zde ještě ani nebyla budova recepce. Paní Hepnarová v takové zřícenině vařila guláš a byla to taková pohoda mezi přáteli. Ta přetrvává dodnes a máme z toho obrovskou radost. Zda Třeboňský pohár skončí za čas spolu s námi, nebo převezmou žezlo ti mladší, to uvidíme. Ale již se zde pohybuje řada mladých, převážně rodinných příslušníků, tak třeba to budou oni, kdo to po nás převezme.“

Ale zpět k turnaji samotnému. Nejcennější pohár za vítězství na brutto rány získal Jan Hofman. Nasbíral jich 29 za jedno berdie, 9 parů a 8 bogey. Bodoval tedy na každé jamce. Klobouk dolu nad takovým výkonem.

close Třeboňský pohár golfistů na hřišti v Bechyni slavil již pětadvacáté narozeniny. info Zdroj: Deník/Vladimír Klíma zoom_in Jan Hofman vyhrál na brutto body. Nejvyrovnanější byla netto kategorie žen, kde vítězku Boženu Benešovou dělil od třetí v pořadí pouhý jeden stablefordový bod. Mezi muži do handicapu 23 vybojoval první místo s drobným náskokem Jan Bruner, mezi muži s handicapem nad 23 pak slavil prvenství Jindřich Stankovič.

„Díky všem za krásný golfový den a za rok se zase sejdeme při šestadvacáté ročníku Třeboňského poháru,“ zakončil turnaj Rudolf Klacek.

Řeč výsledků: Netto body: Muži – kategorie I: 1. J. Bruner (Bechyně) 41, 2. R. Klacek (Hluboká) 38, 3. J. Petřík (Bechyně) 37. Kategorie II: 1. J. Stankovič 48, 2. J. Říha (oba Bechyně) 44, 3. V. Klíma (Č. Krumlov) 42. Ženy: 1. B. Benešová (Bechyně) 39, 2. H. Motejzlíková (Český golfový klub) 38, 3. S. Klufová (Hluboká) 38.

Brutto body: 1. J. Hofman (Kestřany) 29, 2. V. Hesová 22, 3. P. Míšek jr. (oba Mnich) 21.