Golfová sezona Gabriely Roberty Vítů snese jen ta nejpřísnější měřítka. Slečna, která hraje za klub v M. Lázních, byla na slavnostním večeru Českého golfu vyhlášena jako vítězka žebříčku starších žákyň. „Žebříček ve své věkové kategorii vyhrála potřetí v řadě." V roce 2013 byla nejlepší ml. žákyní, 2014 a 2015 starší žákyní. „Příští rok přechází do kategorie kadetek."
Čtrnáctiletá talentovaná golfistka je v ženském žebříčku České golfové federace na čtrnáctém místě.
„Výkony se zařadila do světového amatérského golfového žebříčku WAGR, kde je v současnosti na 1146. místě."
Hendikep ze začátku sezony 0,9 zlepšila na nynějších + 1,6. „Ve stejném věku měla naše nynější nejlepší golfistka Spilková + 1,1, Gabriela je v porovnání o 0,5 bodu lepší," všimli si odborníci.
V letošním roce se tým Gabriely Roberty Vítů zaměřil převážně na turnaje dospělých. „Je tam větší konkurence, hraje se z delších odpališť." Medailové pozice obsadila na Czech golf Amateur tour v Ropici (2. místo) a v extralize v Sokolově (3. místo).
V nižších věkových kategoriích se Jihočešce podařilo zvítězit na Callaway junior Championship a ve Faldo Series Czech Republic.
Gabriela Roberta Vítů se také zúčastnila řady domácích vrcholných soutěží. Hrála na mezinárodní MČR dorostu na Kunětické hoře.
Výkonem 230 (76, 75, 79) ran za tři kola skončila na sedmém až desátém místě.
Bilance z mezinárodního mistrovství ČR žen v Čeladné: 10.-13.místo 229 ran.
V soutěžích družstev za klub Royal Golf club Mariánské Lázně vybojovala stříbro v MČR dívek do 18 ti let a bronz s týmem žen v extralize ČR.
Jihočeška sbírala také reprezentační zkušenosti:
S národním týmem do šestnácti let se zúčastnila neoficiálního ME smíšených družstev European Young Masters v Ženevě. V kategorii jednotlivců skončila na děleném 25. místě ( 233 ran – 80, 77, 76).
S reprezentací ČR do čtrnácti ti let byla Gabriela Roberta Vítů na Evian Junior Championship. „To je neoficiální mistrovství světa smíšených družstev." Česká republika obsadila čtvrtou pozici, Gabriela byla osmá.
„Zúčastnila se i světového finále Faldo Series Grand Final do šestnácti let, kam se kvalifikovala vítězstvím v české kvalifikaci v červnu v Telči. Domů pod hlubocký zámek si přivezla čtvrté místo."

Statistika roku 2015
Počet odehraných soutěžních kol na rány: 44 (3 320 ran)
Počet odehraných soutěžních zápasů v jamkové hře: 20 (16 výher)
Celkový počet odehraných turnajových a zkušebních kol: 89
Průměrné skóre: 75,45 ran/kolo
Nejlepší odehrané kolo: 64 ran. „To je absolutní rekord hřiště Český Krumlov, zahrála v září.