Sobotní elitní dlouhý závod XTERRA Czech vyhrál s převahou Francouz Felix Forissier před svým Krajanem Arthurem Serrieresem a českou hvězdou Lukášem Kočařem. Více než dvě tisícovky fanoušků v okolí trati Short tracku čekaly, zda se českému závodníkovi podaří obhájit loňské prvenství, či startovní pole znovu pokoří nedostižní Francouzi.

Short Track má distance 2x200 metrů plavání - 4x1,9 km na horském kole - 2x1,5 km běhu v terénu. Oproti klasickému XTERRA závodu tedy úplně něco jiného. A elitní závodníci World Cupu připravili fanouškům skvělou show. Závod nebyl vůbec jednoznačný jako v případě žen, kdy si vítězná Francouzka Billouin vytvořila po kole více než minutu a pů náskok a na trati dojela dokonce sedm soupeřek. Mezi muži nemusel pro dostižení odstoupit nikdo.

XTERRA Czech 20323 - Short Track ženy.
Solenne Billouin si z Prachatic odvezla double, kralovala i Short Tracku

Plavecká část měla podobný scénář jako v sobotním dlouhém závodě. Z vody vylézali s mírným náskokem Němec Roth a Ital Bonacina sledovaní Američanem Norlandem a dalším Italem Spinazzem. Hned za nimi vyrážel na bikovou část Lukáš Kočař. Pověst skvělého bikera potvrdil legendární Španěl Ruben Ruzafa a posunul se do čela startovního pole před běžeckou částí. Výborně jel Dán Nielsen, který se zařadil hned za Španěla. Ale na tuto dvojici již doráželi francouzští mušketýři a favorité závodu Arthur Serrieres a Felix Forissier. Ti také potvrdili pověst skvělých běžců a cílovou pásku proťal jako první Serrieres o deset sekund před Forissierem. Francouzi tak ovládli i Short Track, jen si prohodili pořadí ze sobotního závodu.

Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

Končné pořadí:

1. Arthur Serrieres (FRA) 32:41,8
2. Felix Forissier (FRA) 32:52,1
3. Jens Sloth Nielsen (DEN) 33:03,1
4. Ruben Ruzafa (ESP) 33:09,8
5. Maxim Chane (FRA) 33:21,3
6. Lukáš Kočař (CZE) 33:39,6
7. Michele Bonacina (ITA) 33:48,8