Z tradičních účastníků chyběl tentokrát snad jenom Aleš Nechoďdomů. Jinak se sešli všichni spolufavorité. Mezi největší aspiranty na vítěze patřili Petr Friedek, Jaromír Linha, Josef Zíka, Jiří Vodička či strakonický Petr Mašek. Mezi nejlepší však mohl promluvit i kdokoliv jiný. Ve startovním poli nemohly chybět ani dvě dámy, tradiční účastnice Věra Jedličková a Hanka Černá.

V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým na pět vítězných her. Na dvou stolech byly k vidění velké kulečníkové bitvy s mnoha zajímavými výsledky. Ve skupině A se o prvních třech místech rozhodovalo až na vzájemné zápasy a dle pořadí postupovali se stejným počtem bodů Jaromír Linha, Petr Mašek a Jiří Vodička. Ty do čtvtfinále doprovodil pořadatel turnaje František Kasl. Skupinu B bez ztráty kytičky vyhrál favorizovaný Per Friedek před Pavlem Kadlecem a Josefem Zíkou. Tuto trojici doprovodil do čtvrtfinále Richard Štefankovič.

Kombinátor Jiří Vodička v akci. | Video: Deník/Vladimír Klíma

Čtvrtfinále se již hrála na šest vítězných her. Roli favorita potvrdil vítěz skupinyy A Linha výhrou 6:0 nad R. Štefankovičem. Zbylé tři zápasy však byly dramatické až do poslední hry. J. Vodička podlehl 5:6 P. Kadlecovi, P. Mašek stejným poměrem J. Zíkovi a největším překvapením byl konec vítěze skupiny B P. Friedka, který podlehl 5:6 F. Kaslovi. Rázem se v roli největšího favorita ocitl Jaromír Linha. Ten také v semifinále přehrál Pavla Kadlece 6:2. Další drama přineslo utkání J. Zíka - F. Kasl. Z výhry 6:5 a postupu se radoval F. Kasl. "Ve čtvrtfinále i semifinále jsem prohrával 3:5. Ale tak nějak se to semlelo, že se mi to podařilo dvakrát otočit," komentoval s úsměvem postup do finále Franišek Kasl.

Ještě předtím však v boji o třetí místo zvítězil J. Zíka nad P. Kadlecem 6:2. Finále začal lépe F. Kasl, který nad J. Linhou vedl 2:0. Mohl jít ještě do vedení 3:1, ale kouli neutopil a naopak J. Linha nastartoval k rychlému obratu a zvítězil 7:2.

"Super turnaj. Opět se sešlo zdravvé kulečníkové jádro a bylo se nač dívat," okomentoval turnaj jeho organizátor František Kasl.

Konečné pořadí: 1. Jaromír Linha, 2. František Kasl, 3. Josef Zíka, 4. Pavel Kadlec.