Celek ASK Trojmezí vznikl v roce 2013, kdy parta kluků z Volar byla pozvána do Horní Plané na turnaj. Zde poměrně dobrou hrou udivila některé funkcionáře a ti jim nabídli, aby se přihlásili do soutěže. Kluci kolem Ondřeje Nechutného začali trénovat v tělocvičně

Základní školy ve Volarech, kde to bylo jen vyplnění sobotního odpoledne. Pomalu sháněli finance a sponzora, to se podařilo a v ročníku 2014/2015 se již v nejnižší florbalové soutěži objevilo jejich jméno.

Dvanáctka kluků samozřejmě narážela na problémy, které neznali, ale prali se statečně. Zápas od zápasu se zlepšovali, ale na druhou stranu jim chuť do hry nebralo nic včetně porážek. Kluci dřeli a trénovali, aby v závěru soutěže uhráli sedmé místo v osmičlenné skupině. Byla to dobrá zkušenost, kterou by letos chtěli zužitkovat a hrát o kousek výš.

Celek má nyní za sebou čtyři kola, kdy ve třech soupeřům podlehl a vždy jen těsně, to ukazuje na onu nezkušenost a též na to, že ve Volarech, kde trénují, není hala, a tak vlastně seznámení s pořádnou florbalovou hrou je až na turnajích. Kluci to berou reálně a snaží se hrát to, co umí. Mají solidní první pětku, kde druhá velmi dobře sekunduje a hlavně gólman Láďa Sippl je hodně drží nad vodou. V samotných zápasech se ukazuje, jak chybí nevyhranost v hale, kdy po drobných chybách vznikají přečíslení a zbytečné branky a také se musí zapracovat na kázni, neboť v posledním dvoukole v zápase se Slavonicemi byl celek herně lepší, v pohodě rychle vedl o tři branky, aby ve druhé třetině hráči o vše přišli, když osm minut hráli v oslabení, z toho dvakrát ve třech.

V Kunžaku, kde se hrál druhý turnaj na nejmenší hrací ploše v kraji, která je na výjimku celku Slavonic, to byla hra plná kontaktů, to klukům šlo. První zápas a první třetina byla sice dost ospalá a nerozehranost činila problémy. S celkem FBK České Budějovice to ale byl vyrovnaný zápas až do konce a prohra o jeden gól 4:5 mrzí, neboť jedna chyba v závěru celek stála zápas. Druhé utkání, byť jsme byli herně lepší, nás stálo vítězství ono vylučování ve druhé třetině. Ne vždy to bylo od sudího fér, kdy nás vylučoval a podobné přestupky domácím odpustil, ale v tom prohra nebyla. Herní nekázeň a devítka hráčů, to byly dva faktory, které ASK stálo lepší výsledek. Dřelo se až konce, ale síly ubývaly velmi rychle, a když domácí ve třetí třetině dokonali obrat z nula tři na 4:3, byla na celku ASK deka. Z té se ale celek ještě dostal a dokázal vyrovnat, jenže vyloučení a domácí přesilovka v závěru stála kluky zpod trojmezenské hornatiny všechny body. Byla to škoda, neboť zde tým po bodech sahal, ale nakonec z Kunžaku odjel s prázdnou. Příští týden čeká další turnaj v Českých Budějovicích v nafukovací hale a snad to již bude lepší.

Dosavadní výsledky Trojmezí: – FBK Č. Budějovice 4:5, – Slavonice 4:6, – Šumavan Vimperk 7:9, – FBC Jokers Č. Budějovice 8:6.

O branky se podělili: R. Matieska 8, D. Dyba a M. Popela 3, P. Hájek 2, D. Šanda a O. Nechutný.