Šumavan Vimperk – FBC Sokol Písek B 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branka Vimperka: 19. Pešl ml. (Petr).
Sestava Vimperka: Sippl – Pešl st., Robl, Gross – Pešl ml., Černý, Havelka, Homolka, Petr.

"Nastupovali jsme proti domácímu týmu, který po skončení divizních soutěží využil pomoci tří hráčů, včetně brankáře z A–týmu a také tří juniorů, kteří vyhráli 2. juniorskou ligu. Od začátku zápasu jsme se spíše bránili a čekali na chybu soupeře. V osmi hráčích v poli nešlo příliš vymýšlet a o to více nás mrzely neproměněné šance. Celé družstvo výborně bránilo, k čemuž přidal vimperský brankář spoustu dobrých zákroků. Dvakrát se však soupeři podařilo prostřelit strážce naši svatyně, přičemž do sítě hostů se ujala jen střela z úniku po levém křídle na začátku druhé třetiny. Nic na výsledku nezměnila ani závěrečná power play, ve které jsme po dobré kombinaci promarnili velkou šanci proti napůl odkryté brance z bezprostřední blízkosti, ani následnou dorážku," komentoval utkání trenér Petr Křešnička.

Šumavan Vimperk – FBC Jokers České Budějovice 15:7 (5:0, 6:7, 4:0). 1. Havelka (Robl), 4. Černý (Homolka), 5. Homolka (Černý), 6. Pešl ml. (Pešl st.), 11. Gross (Havelka), 16. Havelka (Gross), 17. Pešl ml. (Gross), 17. Myslík (Černý), 19. Gross (Pešl ml.), 20. Pešl ml. (Robl), 21. Homolka (Myslík), 31. Pešl ml. (Robl), 32. Pešl ml. (Gross), 33. Petr (Pešl ml.), 45. Pešl ml. (Gross).
Sestava: Sippl – Pešl st., Robl, Havelka – Pešl ml., Gross, Petr; Homolka, Myslík, Černý.

"Zápasy proti českobudějovickým Jokers bývají přesto, že se tento tým pohybuje vždy v dolní části tabulky a letos dokonce jsou po většinu sezony na posledním místě, dosti náročné. Jejich herní taktika bránit a dlouhými balonky bojovat kolem soupeřovy branky znepříjemňuje hru všem herně vyspělejším týmům. V tento den bylo však vše jinak. Naší dobře nastavenou taktikou jsme soupeři nedovolili příliš jejich hru a dobře odvraceli jejich nahazovačky k naší brance. Podařilo se nám během prvních pěti minut nastřílet pět branek, soupeř nevěděl, jak nás zastavit a vypadalo to na debakl. Další branku jsme však v první třetině nevstřelili a naopak do druhé vstoupil soupeř lépe. Hned na začátku si vybojoval standartku, ze které skóroval. Tím jsme se nenechali rozhodit a přidali navrch šest gólů. V polovině zápasu bylo skóre 11:2 a nikdo nepochyboval, že by mohlo nastat drama. Opak byl ale pravdou. Jokeři si vzali oddechový čas, který nám dosti uškodil. Místo toho, aby podle pokynů jsme si došli pro jasné vítězství, začali jsme útočit ve čtyřech hráčích a soupeř z přečíslení dokázal během čtyř minut vsítit pět branek. Českobudějovičtí byli v laufu. Naštěstí pro nás skončila druhá třetina a my jsme si mohli prodrbat hlavy. Každý hráč si srovnal své myšlenky a vykročili jsme do třetí třetiny. Naštěstí jsme se dokázali vrátit ke hře, která nám v první třetině vycházela, a po přidání čtyř branek dokráčeli k výsledku rozdílnému o osm gólů," doplnil trenér ke druhému duelu.

„Tříbodový zisk proti Jokerům nám zajistil druhé místo. Na první Chýnov máme před posledním turnajem desetibodovou ztrátu a naopak na třetí Dačice máme sedmibodový náskok. Můžeme si tak jet poslední turnaj užít, i když v derby se Strakonicemi budeme chtít za každou cenu uspět,“ doplnil po turnaji trenér vimperských florbalistů Petr Křešnička.

Vladimír Pešl