Letos se Vimperským z pracovních důvodů a dovolených nepodařilo odjet v početné sestavě, což bylo hlavně v závěru turnaje znát. I tak alespoň do soutěžních zápasů zasvětili nové hráče a začlenili do týmu nové posily.

Sokol Písek – Šumavan Vimperk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky Vimperka: 17. Černý (Pešl ml.), 43. Havelka (Pešl ml.). Šumavan Vimperk – FC Falcon 3:7 (0:2, 1:2, 2:3). 20. Pešl ml. (Černý), 44. Havelka, 45. Pešl ml. FBC Vodňany – Šumavan Vimperk 5:8 (1:1, 1:5, 3:2). 10. Gross (Gabauer), 18. Pešl ml., 19. Černý (Havelka), 20. Gross (Černý), 20. Havelka (Pešl ml.), 23. Havelka (Pešl ml.), 40. Havelka (Černý), 42. Havelka (Pešl ml.). Šumavan Vimperk – 1. FbK Tábor 3:21 (0:4, 3:14, 0:3). 17. Pešl ml. (Havelka), 21. Pešl ml., 22. Pešl ml.
Turnaj vyhrál Falcon před Pískem a Táborem, Vimperští skončili čtvrtí a dál již nepostupují.

„Pohárový víkend je třeba rozdělit na dvě části. Sobotní část, kdy jsme nastupovali pouze v sedmi hráčích v poli, a nedělní část, kdy už jsme posíleni o dva hráče mohli týmům v plných sestavách trošku konkurovat. V sobotu v prvním utkání proti diviznímu celku z Písku jsme se spíše na hřišti hledali, herně poznávali a noví hráči se seznamovali s herními prvky florbalu. Ve druhém utkání proti týmu hrající středočeskou Regionální ligu z Brandýsa nad Labem, týmu s názvem Falcon, bylo vidět, že naše sedmička statečných proti třem plným pěticím v plné kondici nebude mít příliš velké šance. Přesto dokázali uhrát přijatelný výsledek a hráči se těšili na odpočinek. V neděli, posíleni o dva hráče, tým šel do třetího utkání pro vítězství proti týmu z Vodňan, který letos sestoupil z naší Krajské ligy. Do utkání však vstupoval s vědomím, že leč tento tým sestoupil, dokázal nás v obou zápasech minulé sezony potrápit a to v prvním utkání jsme zvítězili pouze o gól 9:8 a na podruhé pouze remizovali 3:3. K zápasu všichni přistoupili zodpovědně a pohlednými akcemi přehrávali soupeře. Zase jsme se trochu trápili v koncovce a inkasovali po individuálních chybách, jinak mohl být výsledek rozdílnější, ale byli jsme rádi za připsání tří bodů do tabulky. V posledním utkání víkendu jsme nastoupili proti domácímu celku z Tábora. Vývoj skupiny B už před tímto zápasem naznačoval, že by mohlo jít o utkání o postup do druhého kola ze 3. místa. Vidina postupu se však rozplynula hned v prvních minutách utkání, do kterého soupeř nastoupil v úplně jiném nasazení než v předchozích a náš tým doslova rozebral na kousky. Od začátku druhé třetiny už bylo rozhodnuto, že Vimperští už toto utkání nezvládají jak fyzicky, tak později už ani psychicky a gólový brankostroj nešlo zastavit. Po drobné úpravě sestavy se vyndávání míčku z vimperské branky zpomalilo, přesto se gólový rozdíl zastavil na čísle 18. Konečné 4. místo v tabulce je stejné jako v minulém roce. S postupem se vzhledem k síle soupeřů moc počítat opět nedalo, ale po třetím místě ve skupině jsme opět měli možnost pokukovat, a nakonec k němu ani nebylo daleko, bohužel. V každém případě pro nás měla účast na poháru velký význam vyzkoušet si soutěžní zápasy před sezonou, zjistit fyzickou kondici jednotlivých hráčů a utužit tým. Zároveň zkušenější hráči z týmu zjistili, že je neustále co zlepšovat v podstatě v každé herní činnosti," hodnotil turnaj Vladimír Pešl mladší.