TJ Šumavan Vimperk – SK Cosa Nostra 10:6 (2:2, 2:2, 6:2). Branky Vimperka: 4. Pešl ml., 5. Hubáček (Křešnička), 25. Křešnička (Burian), 29. Pešl ml. (Gabauer), 32. Myslík (Hubáček), 35. Pešl ml. (Burian), 37. Hubáček (Křešnička), 38. Myslík (Křešnička), 42. Robl (Hrach), 42. Hubáček (Křešnička).

"Různé okolnosti nám opět dost zamíchaly se sestavou, a tak do Hradce s námi odcestovali i dva „nováčci". Poprvé v sezóně naskočil Lukáš Hubáček, který nastoupil k soutěžnímu utkání po více než 9 měsících, a k vůbec prvním zápasům od začátku nastoupil Vojta Burian. Poskládat sestavu tak byl docela oříšek, ale abychom nerozbourali veškeré vazby, nechali jsme první útok v tradičním složení Robl - Pešl ml. - Havelka a zbytek útočníků poskládali do druhé formace. Na první útočnou trojku jsem vzhledem k absencím klíčových hráčů Voldřicha a Šindlera dost vsázel a věřil jsem, že to budou právě oni, kdo bude od začátku utkání na hřišti dominovat. Bohužel jsem se v odhadu dost mýlil. Byla to nakonec druhá formace, která se i přes naprostý antiflorbal dokázala více prosadit. Za vítězství a zisk tří bodů můžeme ale poděkovat hlavně soupeři. Hráči Cosa Nostry hrají asi nejuvolněnější florbal, jaký jsem doposud od soupeřů viděl a naprostá absence obrany nám umožnila se prosadit víckrát, než dovolila naše defenziva soupeři. V zápase jsme lepší určitě nebyli, ale solidní produktivita ve třetí části rozhodla o našem vítězství," komentoval utkání vimperský trenér Petr Křešnička.

TJ Centropen Dačice B - TJ Šumavan Vimperk 9:3 (3:2, 4:1, 2:0). Branky Vimperka: 3. Robl (Hrach), 3. Sedláček - vlastní gól, 27. Křešnička (Pešl st.).

"Jestliže jsme v prvním zápase podali špatný výkon, pak ten proti Dačicím byl doslova tragický. Sice jsme na samém začátku utkání vedli 2:1, od té doby ale byl na hřišti pouze jeden tým, který dokázal rychle a hlavně velmi snadno překlopit stav skóre na svou stranu a pak už si utkání doslova užíval. My jsme se za nějakých 40 minut hry nezmohli v podstatě na nic, naopak soupeř nám svou důraznou hrou dával v každém souboji pocítit, kdo je na hřišti pánem. Asi jen štěstí a lehkovážnější hra dačických hráčů v závěru utkání nás zachránila od desítky," komentoval utkání Petr Křešničkav a doplnil hodnocení celého programu: "Velké rozčarování ze hry prvního útoku, nefungovalo absolutně nic. Hráči, kteří by měli rozhodovat zápasy, si nebyli schopni kloudně přihrát, chyběla jakákoliv kreativita a nasazení, o obrané činnosti radši nemluvit. Nováčci v sestavě si po těchto dvou zápasech snad uvědomili, že samo od sebe to nepůjde a pokud chtějí do budoucna být konkurenceschopní, je třeba na sobě zapracovat a hlavně se zapojit a zapadnou do herního systému mužstva, což byl asi největší problém druhé formace. Solidní výkon odvedli všichni čtyři obránci, i když se také nevyvarovali fatálních chyb, ale bez podpory útočníků se brání těžko. Asi jediný, kdo za sobotní výkon snese přísnější měřítko, byl brankář Vláďa Petr. S ohledem na předvedené výkony a pachuť, kterou si ze sobotních zápasů odnášíme, je trochu paradox, že jsme se díky třem získaným bodům posunuli v tabulce Jihočeské ligy z 5. na 3. místo. Zároveň je to asi jediný světlý bod, který nás v nynější situaci může povzbudit do dalších utkání, které nás čekají už tuto sobotu v Českých Budějovicích, kde se v přímém souboji o druhé místo v tabulce utkáme s béčkem budějovických Štírů a následně také s momentálně posledním týmem soutěže FBC Jokers České Budějovice. Držte nám palce."

Vladimír Pešl