Oba zápasy byly zhruba do poloviny utkání herně i výsledkově vyrovnané, pak se ovšem projevila zkušenost a herní vyzrálost vimperských hráčů, kteří splnili roli papírových favoritů a díky lepšímu skóre se minimálně do příštího turnaje usadili na samém čele tabulky.

FBC Došwich Milevsko A – TJ Šumavan Vimperk 4:8 (0:0, 1:3, 3:5)

Branky Vimperka: 18. Homolka (Gabauer), 25. Pešl ml. (Homolka), 26. Myslík, 31. Pešl ml. (Havelka), 32. Křešnička (Myslík), 35. Jungvirt (Pešl ml.), 39. Myslík (Křešnička), 44. Křešnička (Jungvirt). Sestava: Petr – Pešl st., Myslík, Gabauer - Pešl ml., Havelka, Křešnička, Homolka, Jungvirt.

"První soupeř pro nás byl velkou neznámou. S Milevskem jsme se sice utkali v červnu na Memoriálu Petra Adlera ve Strakonicích, ale vzhledem k systému turnaje a sestavám, které málokdy korespondují s tím, s čím jdou nakonec týmy do sezony, se dala těžko předpovídat síla soupeře. Zřejmě i to byl jeden z důvodů, proč se začátek utkání nesl v dost opatrném duchu. V úvodní třetině jsme byli o trochu aktivnější než soupeř, ale nebyli jsme schopni proměnit velké šance, do kterých se postupně dostávali snad všichni naši hráči v poli. Ani soupeř na nás nic nevymyslel, a tak jsme šli k úvodní buly druhé části za stavu 0:0. Jelikož se v málokterém zápase vyvarujeme určitému hernímu výpadku, je pro nás vždy velmi důležité dostat se v utkání do vedení. To se podařilo hned z kraje druhé třetiny a přesto, že jsme dovolili Milevsku prakticky ihned vyrovnat, jakoby nám první gól rozvázal ruce a prakticky okamžitě jsme začali na hřišti zcela dominovat, což s sebou přineslo další branky v soupeřově síti. Škoda vypuštěného závěru, vítězství mohlo být výraznější, ale to nemění nic na tom, že důležité tři body jsme získali," shrnul utkání Petr Křešnička, trenér Vimperka.

TJ Šumavan Vimperk – TJ Sokol Chýnov 9:5 (2:3, 2:1, 5:1)

Branky Vimperka: 6. Pešl ml. (Myslík), 8. Havelka (Křešnička) 26. Homolka (Křešnička), 29. Křešnička, 31. Pešl ml. (Jungvirt), 36. Havelka (Myslík), 37. Havelka (Pešl ml.), 39. Homolka (Gabauer), 42. Pešl ml. (Havelka). Sestava: Petr – Pešl st., Myslík, Gabauer - Pešl ml., Havelka, Křešnička, Homolka, Jungvirt.

"S Chýnovem jsme se na rozdíl od Milevska už v jednom soutěžním zápase potkali, a to loni na poháru, kdy jsme s ním po doslova strašidelném výkonu prohráli 5:7. Hráči Chýnova se tehdy prezentovali velice rychlou a tvrdou hrou, velmi dobrou střelbou a zejména houževnatou obranou, což nám dělalo obrovské potíže. Nedalo se očekávat, že by od hry, která jim hned v jejich první sezoně přinesla postup do Jihočeské ligy mužů, ustoupili. A očekávání se naplňovala od první minuty zápasu. Hráči chýnovského Sokola od samého začátku lítali po hřišti a dohrávali veškeré souboje, s čímž jsme se docela dlouhou dobu sžívali. Prvních 10 minut zápasu jsme sice byli pod tlakem, ale dařilo se nám celkem obstojně neutralizovat výpady do naší obrany a díky rychlým protiútokům jsme se v osmé minutě dokonce dostali do vedení 2:1. Pak ovšem přišel na přelomu první a druhé třetiny náš tradiční několikaminutový výpadek a z našeho vedení byla najednou v polovině utkání dvoubranková ztráta, 2:4. V tuto chvíli jsme byli skutečně dole, několik po sobě jdoucích střídání jsme jen odolávali tlaku soupeře a dopředu nevytvořili prakticky nic. To se zlomilo v poslední pětiminutovce druhé třetiny, kdy nejprve dorazil střelu od mantinelu za záda soupeřova brankáře Martin Homolka a následně brankář Chýnova hrubě podcenil rozehrávku trestného úderu z rohu hřiště. Střela z nulového úhlu mu zapadla za tyčku a rázem bylo vyrovnáno. To s hráči Chýnova evidentně otřáslo, od tohoto momentu se už ani zdaleka nepohybovali po palubovce s takovou vervou a elánem, a spíše se začali soustředit na udržení výsledku. Dá se říct, že hned na začátku třetí části přišlo to, co muselo. Najednou jsme to byli my, kdo diktoval tempo zápasu a podobně jako v prvním utkání jsme herní převahu přetavili i v góly. Čtyřmi brankami v rychlém sledu jsme stav skóre převážili jednoznačně na naši stranu a závěr utkání už jsme si pohlídali. Na zisku dalších tří bodů již nemohla nic změnit ani jednobranková korekce skóre na každé straně," uvedl Petr Křešnička.

Vladimír Pešl