Šumavan Vimperk – FBC Jokers Č. Budějovice 7:6 (2:0, 1:4, 4:2). Branky Vimperka: 1. Pešl ml. (Robl), 13. Šindler (Pešl st.), 25. Pešl ml. (Myslík), 33. Voldřich (Křešnička), 34. Robl (Pešl ml.), 35. Pešl ml. (Myslík), 38. Havelka (Myslík).

Sestava Vimperka: Petr, (Kučera) – Robl, Pešl ml., Havelka; Myslík, Pešl st. – Šindler, Křešnička, Voldřich; Gabauer, Kačmár – Smolík

„Jokery jsme loni ve všech vzájemných utkáních porazili, ve dvou velmi výrazně, tudíž nebyl důvod se prvního zápasu obávat. Samozřejmě u týmů z Budějovic si, vzhledem k velikosti hráčské základny, nikdy nemůžete být jisti, kdo proti vám po letní přestávce vyrukuje, přesto jsme do zápasu určitě vstupovali jako favoriti. Od samého úvodu utkání jsme měli lehce navrch, klid na hole nám navíc přinesl poměrný rychle vstřelený gól. V dalších minutách jsme mírnou převahu zúročili ke vstřelení dalších dvou branek. Bohužel, jak už to u našeho týmu bývá, i v tomto utkání jsme si vybrali hluchou pasáž hry a vedení o tři branky během necelých pěti minut prohospodařili a dovolili soupeři dokonce otočit skóre. Od stavu 3:4 se hra, naštěstí pro nás, trochu uklidnila, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor. Začali jsme opět hrát naši hru a i přes to, že náš výkon ve zbytku utkání zdaleka nebyl ideální, překlopili jsme nakonec skóre opět na naši stranu a získali tak důležité tři body,“ komentoval utkání trenér Petr Křešnička.

SK Cosa Nostra – TJ Šumavan Vimperk 8:11 (2:2, 3:3, 3:6). 1. Voldřich, 6. Voldřich (TS), 17. Křešnička (Voldřich), 24. Voldřich (Křešnička), 30. Pešl ml. (Gabauer), 31. Gabauer (Šindler), 33. Robl (Havelka), 37. Pešl ml. (Robl), 39. Pešl ml. (Havelka), 42. Pešl ml. (Voldřich), 43. Voldřich.

Sestava: Petr, (Kučera) – Robl, Pešl ml., Havelka; Myslík, Pešl st. – Šindler, Křešnička, Voldřich; Gabauer, Kačmár – Smolík

„O našem druhém soupeři jsme toho moc nevěděli, určitou představu jsme si však mohli udělat z jejich loňské bilance v této soutěži, kdy sedm utkání vyhráli, dvakrát remizovali a jedenáct prohráli, což naznačovalo, že favority soutěže zřejmě potkáme až v dalších zápasech. Od prvních minut utkání bylo zřejmé, že jsme narazili na úplně jiné pojetí florbalu, než proti Jokerům, kteří hrají převážně nahazované balóny před soupeřovu branku, zatímco Cosa Nostra se snažila svou hru založit na rychlé přihrávce do křídla a okamžitém zakončení. Hrál se oboustranně celkem koukatelný florbal s mnoha šancemi před oběma brankami, z nichž jsme jak my, tak soupeř dokázali několik proměnit. Za stavu 3:3 se zdála jako zlomová naše přesilovka. Místo toho, abychom si v ní vytvořili tlak a případně skórovali, nechali jsme soupeře po hrubých chybách dvakrát utéct do brejku, čehož využil a ve vlastním oslabení se dostal do vedení 5:3. Hráče Cosa Nostry jakoby snadno získané vedení uspokojilo, začali se soustředit na obranu a do útoku vyráželi spíše sporadicky, což byla voda na náš mlýn. Po zpackané přesilovce jsme s přibývajícími minutami měli stále častěji míček na holích a projevilo se to i na skóre. Zejména ve třetí třetině jsme byli dominantní v předbrankovém prostoru a otevřeli si doslova střelnici. Ve chvíli, kdy jsme si vybudovali určitý náskok, se hra zase trochu uvolnila a na obou stranách padlo ještě několik branek,“ uvedl Petr Křešnička.

„Odstartovat ziskem šesti bodů je perfektní, ale oba soupeři by měli patřit do spodních pater tabulky, i když to samozřejmě ukáže až další průběh soutěže. S hrou mužstva jsem vcelku spokojen, chyb je přesto dost. Zejména nám dělá problém určitá soudržnost pětky na hrací ploše a zahušťování prostoru před vlastní brankou. Hráči se zapomínají vracet, neobsazují přesně prostory, ve kterých by měli být. Zlepšit je určitě třeba také přesilovku, kde po odchodu Franty Schwambergera hledáme optimální složení a systém. Co naopak musím pochválit, byla, až na úvod utkání s Jokery, útočná fáze. Hlavně první útok ve složení Robl – Pešl ml. – Havelka se až překvapivě snadno prosazoval a zisk plného počtu bodů je tentokrát hlavně jejich zásluha. Dobré první zápasy odehrály také naše nové akvizice v obraně Vláďa Pešl st. a Honza Kačmár. Další dva zápasy nás čekají již 8. října v naší nové domácí hale v Kašperských Horách, kam všechny zveme,“ doplnil Petr Křešnička.

Vladimír Pešl