Dokázali to! Říká se, že obhajoba mistrovského titulu bývá nejtěžší a přesně tím se mohou pochlubit tělesně postižení florbalisté FBC United České Budějovice. Po roce opět zdvihli nad hlavu pohár pro nejlepší tým Česká pošta extraligy vozíčkářů. „Myslím, že si titul zasloužíme. Tým fungoval v průběhu celé sezony výborně a prvenství v lize je takovou třešničkou na dortu," rozplývá se štěstím kapitán mužstva František Šindelář.
Během základní části utrpěli Jihočeši jen dvě porážky a našli jediného přemožitele. Tatran Střešovice. Klub, za který pravidelně ve vozíčkářské extralize nastupuje i nepostižený reprezentant Jan Natov, dokázal porazit v dlouhodobé soutěži FBC United hned dvakrát.
Na semifinále s Tatranem se však České Budějovice připravily důkladně a porážky ze základní části obávanému protivníkovi vrátily. Po vítězství 2:0 na zápasy postoupil FBC United do finále. V něm se utkal s dalším pražským týmem SKV ComAp. Do finále se tak dostaly dva nejlepší týmy základní části. ComAp skončil druhý hned za Českými Budějovicemi.
Cesta Pražanů do finále přes polského účastníka české extraligy Sosnowiec byla pořádně trnitá. V prvním utkání vyhrál ComAp až v nájezdech, ve druhém zápase Pražané Poláky udolali „již" v prodloužení. Samotné finále mezi FBC United a ComApem pak bylo opravdu důstojným vyvrcholením celé ligové soutěže.
Finále se hrálo na jedno utkání a českobudějovický tým vyhrál 3:0. „Stejně jako v semifinále se vše odvíjelo od velice kvalitní defenzívy. Oba soupeři byli kvalitní, ale my jsme splnili vše, co jsme si řekli. Obranu výborně dirigoval Honza Šíp a kvalitně zachytal i brankář," jmenuje hlavní přednosti českobudějovického mužstva Šindelář.
Gólman Jiří Němec, který odchytal celé play-off, získal individuální ocenění jako nejlepší brankář ligy. Po triumfu na mezinárodním turnaji ve Švýcarsku tak handicapovaní florbalisté FBC United zaznamenali letošní další významný úspěch. A v srpnu jedou obhajovat loňské prvenství na mezinárodní Prague open.
Ještě předtím však FBC United uspořádá v Třeboni soustředění zaměřené na florbal vozíčkářů a plavání tělesně handicapovaných. Akce je podle organizátorů určená mladým „začínajícím" vozíčkářům, kteří ještě neumějí aktivně žít nový život.

Výsledky play-off:

Zápasy o semifinále:
Sosnowiec – J. Lázně 6:0, 3:0
Tatran Střešovice – Ostrava 5:0, 3:4 po s.n., 2:1 pp
Semifinále:
FBC United ČB – Tatran Střešovice 3:0, 2:1
ComAp Praha – Sosnowiec 3:2 po s.n., 4:3 pp
O 3. místo:
Sosnowiec – Střešovice 4:1
Finále:
FBC United České Budějovice – SKV ComAp Praha 3:0