Soutěž tří měst se tak letos tak trochu mění na soutěž tří zemí. A čeští fanoušci motorsportu jsou nadšení, hlavně ti z Prachaticka. Pošumavský automotoklub Klatovy totiž sáhl po osvědčených trasách, které jezdci i fanoušci znají z předchozích ročníků Rallye Šumava. „Na programu budou hned v úvodní etapě, tedy v pátek 13. října vpodvečer, přičemž první průjezd vstupní rychlostky Šumavské Hoštice je naplánován na 15:41 hodin. Poté se závodníci předvedou na rychlostních zkouškách Zálezly a Putkov, tzv. remote servis je čeká na dalším dobře známém místě, v prostoru bývalých kasáren u Vimperka. Druhý průjezd všech tří rychlostních zkoušek je naplánován až po západu slunce, posádky i diváci se díky tomu dočkají atraktivních nočních průjezdů, které ještě umocní tradiční náročnost šumavských rychlostních zkoušek,“ popsal koordinátor Autoklubu ČR pro českou sekci Václav Štípek.

Podle jeho posledních informací je do 3-Städte Rallye přihlášeno zhruba 120 posádek. Na českých tratích budou připravena tři divácká místa, na se kromě německých představí také tři desítky českých posádek v čele s Erikem Caisem a Adamem Březíkem, kteří budou chtít potrápit či porazit i špičku německého šampionátu.

Rychlostní zkoušky rallye ale znamenají také omezení dopravy. Uzavírky jsou připravené v tomto rozsahu:

Pátek 14. 10. 2022

RZ Šumavské Hoštice - Dvory jezdci projíždí: Škarez, Studená, Drslavice, Kratušín, Zábrdí, Lažiště, uzavírka se týká i obcí: Šumavské Hoštice, Dvory, a to v čase 14:40 až 20:55 hodn.

Uhřice - Malenice jezdci projíždí: Bušanovice, Beneda, Zálezly a týká se i obcí: Uhřice, Horní a Dolní Nakvasovice, Kovanín, Malenice v čase 15:14 až 21:26 hodin.

Putkov – Žírec jezdci projíždí: Putkov, Račov, Žírec a týká se i obcí: Mlýny a Zdíkov v čase 15:45 –až 22:00 hodin.