Velká výhoda
Tento triatlon je typický tím, že jako jediný v sérii Jihočeského poháru zachoval v cyklistické části horská kola. „Před závodem jsme tušili, že ve Zvůli bychom mohli zabodovat, jelikož pro nás Šumaváky jsou horská kola velkou výhodou. Většina našich triatlonistů na nich umí zajet skvělé časy, takže z tohoto hlediska jsme si celkem věřili,“ prozradil trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc. Jeho domnění se opravdu potvrdilo, jelikož triatlonisté týmu ŠuTri obsadili ve většině kategoriích první místa.
Ledová voda
Závodníci se museli nejprve vypořádat s necelou půlkilometrovou tratí v plavání. „Podle mnohých byla voda opravdu studená. Honza Hron mi sám říkal, že poté, co vylezl z rybníka, měl dlouho zmrzlé nohy. Plavání skvěle vyšlo Eriku Lorencovi, který mě svým výkonem v úvodu velice překvapil, jelikož tato disciplína patří k jeho největším slabinám,“ řekl dále k průběhu závodu Miroslav Lorenc.
První místo
Na kolech pak přišla hvězdná chvilka prachatického týmu. „Bylo vidět, že mnozí naši závodníci si horské kolo doslova užívají. Čerpali ze svých bohatých zkušeností a postupně se propracovávali na čelní místa. Například Erik se ihned probojoval na první místo a navíc si na kole vybudoval patřičný náskok, který jen zužitkoval v závěrečném běhu. Jeho vítězství ve Zvůli tak bylo naprosto zasloužené. Dařilo se ale i ostatním, protože Jan Hron vybojoval bronzovou medaili a Filip Toul skončil na čtvrtém místě,“ rozplýval se nad svými svěřenci Lorenc, kterého mohly potěšit i další výborné výsledky. „Svou kategorii vyhrál také Roman Pech a Hynek Okleštěk, což dokazuje naší suverenitu na tomto závodě,“ doplnil.
Absolutní vítězka
Skvělé vystoupení prachatického oddílu pak korunovala Valerie Eningerová, která byla pořadateli vyhlášena absolutní vítězkou. „Valerii se konečně podařilo porazit expertku na náročné tratě Šárku Grabmüllerovou a v ženách pro tentokrát nenašla konkurenci. Hlavní cena, Pohár starosty, připadl jí, takže mohla být opravdu spokojená,“ řekl závěrem hlavní trenér týmu ŠuTri Miroslav Lorenc.