close Emma Mánková má za sebou úspěšou sezonu. info Zdroj: Archiv závodnice zoom_in Emma Mánková má za sebou úspěšou sezonu. Skončila závodní sezona lyžařů klasiků i biatlonistů, jejichž zápolení ve světových pohárech jsme sledovali celou zimu v televizi. Stejně tak ukončili své zimní závodění sportovci, kteří soupeří na domácím českém poli. Mezi nimi i velmi úspěšná závodnice Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, Emma Mánková, která letos dovrší věk 15 let.

Emma byla tuto zimu úspěšná nejenom v Českém poháru, ale i na Zimní olympiádě dětí a mládeže, která se konala ve Vrchlabí. Z té si přivezla kompletní sadu medailí, zlatou ze závodu na 4 km klasickou technikou, stříbrnou ze štafety i bronzovou ze závodu volnou technikou také na 4 km. Kromě toho si na závěr sezony Emma přivezla z Nového Města na Moravě titul Mistryně České republiky ve sprintu volnou technikou. Díky svým výsledkům skončila za celou zimní sezonu 2022/2023 v Českém poháru jako druhá nejlepší lyžařka v ČR své věkové kategorie.

Svoji žákovskou kategorii tedy Emma zakončila velmi úspěšně. Nyní již přechází do kategorie dorostu, se kterou se pomalu může vydat i na mezinárodní závody, podobně jako její sportovně úspěšní starší bratři Ondra a Jirka.