Naši elévové v plné sestavě vyrazili na turnaj krajské ligy florbalistů. Hrál se čtvrtý výkonnostní koš a našim cílem bylo postoupit, abychom příště ukončili sezonu mezi silnějšími soupeři.

První zápas s FA Slavia jsme s převahou vedli hned od začátku, a tak jsme brzy poslali na hřiště i kluky z přípravky. A úderná trojka Vojtěšek - Houška - Kříž hned dvakrát skórovala. Utkání jsme v pohodě dohráli a čekal nás souboj s Katovicem. Papírově jsme je měli porazit, i jsme prakticky hráli jen na jednu bránu, ale sešívaný zmar přetrval a Rafani se museli spokojit s remízou 1:1. Ve třetím utkání jsme narazili na zatím suveréní Písek. Se značnými posilami z jejich Áčka, které o den dříve vyrálo první koš, přijeli turnaj nejen vyhrát, ale i ostatní soupeře zesměšnit. Rafani potřebovali od Písku dostat co nejméně gólů, aby utrhli druhé postupové místo alespoň na skóre. Rafani však mákli, sevřeli se jako tým, Písek zaskočili a za remízu 1:1 brali cenný bod.

Remíza z posledního zápasu jim zajistila druhé místo a postup o koš výš. Ať dopadnou jakkoliv, nemusí se za své výkony v této sezoně stydět. Mají na svém kontě zatím 13 výher, 7 proher a 4 remízy. Tak uvidíme, kde budeme hrát poslední turnaj a jak tam dopadneme.

Autor: Josef Zíka, trenér