Představí se nejen domácí hráčky, ale třeba také finská dvojice Ida Sinisalo – Nina Ahtiainen.

Startovní listina momentálně čítá pět dvojic, mezi kterými figuruje také hráčka Madety Kateřina Lundáková. Ta nastoupí po boku Ladislavy Šílené. „Spoluhráčka mě oslovila, tak jsem kývla. I když do turnaje půjdeme prakticky bez tréninku, protože je v plném proudu šestková sezona," vysvětluje nahrávačka, která má i extraligové zkušenosti z Liberce.

Přeorientovat se z palubovky na písek není zase až tak jednoduché. „Je to skoro jiný sport. Snad ale stihneme nějaký trénink a uvidíme, jak to půjde," nestaví si pro neděli žádné přehnané cíle.

V klubu prý s uvolněním na beachový turnaj žádné problémy nebyly. „My jsme se ani moc neptali. S Madetou máme volný víkend, takže to trenéři možná ani neví. Snad s tím nebude žádný problém," doufá.

Startovní listina čítá pro ni samá známá jména. Výjimkou je finská dvojice, která bude oživením nedělního klání. „Co já vím, tak Finky hrají normálně v Praze. Na kvalifikaci v Budějovicích asi cítí největší šanci postoupit do finále, proto se přihlásily právě sem. Alespoň takhle se ke mně tato informace donesla. Ostatní dvojice se vzájemně známe. Jsou to samé budějovické holky," říká Kateřina Lundáková.

Postup do finále si zajistí pouze vítězky nedělní kvalifikace. „Finky budou asi největšími favoritkami," míní Lundáková, která sama na postup nemyslí. „Od léta jsme na písku nebyli, takže od toho moc nečekáme. Ostatní holky jsou buď od nás z Madety nebo z Hlincovky. Známe se a hráváme vyrovnané zápasy, takže uvidíme," nechce zbytečně předbíhat.

Hrát se bude v E.ON Beach Areně, kterou považuje Lundáková za nejlepší halu pro plážový volejbal v kraji. „V kraji je to naprosto unikátní záležitost. Podmínky jsou zde super. Zahrát si v zimě beach je naprosto ideální," nemůže si vynachválit. „V hale je teplo, i písek už je odspodu vyhřívaný, takže fakt bezva," nešetří chválou směrem ke stále ještě novému sportovišti.