Dva prachatické týmy jsou v krajském finále

Jižní Čechy – O víkendu se rozhodovalo o tom, kdo ze čtvrtfinálových soubojů postoupí do finálového turnaje Jihočeské ligy futsalu – sálového fotbalu.Jistý postup si zajistily z dlouhodobé části celky Rumpálu Prachatice a TEX Coloru České Budějovice. Čekalo se tedy ještě na další dva celky.

14.2.2013

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Formánek

Předem bylo jasné, že se do finále dostane další tým z Prachaticka, protože postavení po dlouhodobé části soutěže poslalo do čtvrtfinálového souboje celky Strabagu Lubryco Prachatice a Jelimanů Vimperk. Čtvrtfinálová série se hrála na dva zápasy.

Strabag Lubryco Prachatice – Dynamo Jelimani Vimperk 4:3 (3:1). Domácí mužstvo začalo první utkání této série aktivně a již ve 13. minutě vedlo 3:0. Pak přišlo zřejmě uspokojení a hosté dokázali srovnat stav utkání na 3:3. Rozhodující gól padl ve 35. minutě, kdy se vrátil do sestavy po zranění Hornát a pěknou střelou rozhodl stav utkání. Branky: Pomeje, Houška, Pěsta a Hornát – Pek 2, Frk.

Dynamo Jelimani Vimperk – Strabag Lubryco Prachatice 2:4 (0:0). V odvetném utkání vimperské družstvo první poločas perfektně bránilo a nepustilo soupeře k žádnému gólovému zakončení, proto první poločas skončil bez branek. Ve druhém poločase se hra otevřela a hosté proměnili několik svých šancí a po zásluze zvítězili. Tím si zajistili postup. Branky:  Prochaska 2 – Volmut, Pěsta, Zedek a Houška.

Ve druhé sérii proti sobě nastoupila českobudějovická mužstva Orth Med a Netáhla. První zápas skončil smírně 5:5, ve druhém zvítězil Orth Med 6:1 a je dalším postupujícím.

Autor: Vladimír Klíma