Mezi čtyři nejúspěšnější celky se probojovaly hned dva týmy z Prachatic, které budou v neděli bojovat o titul jihočeského mistra. TK Rumpál Prachatice postoupil do závěrečné části jako vítěz dlouhodobé části krajské ligy, Strabag Lubryco se musel prokousat přes čtvrtfinálovou sérii. V ní přešel přes Jelimany Vimperk.

V neděli čekají na prachatické celky hodně silní soupeři. Rumpál se v semifinálové sérii na dvě utkání střetne s ORTH MEDEM České Budějovice, který ve čtvrtfinálové sérii přešel přes jeden z historicky nejlepších týmů v Jihočeském kraji Netáhla České Budějovice. Strabag Lubryco narazí v semifinálové sérii na druhý celek dlouhodobé části soutěže TEX Color České Budějovice.

Jako první vstoupí v českobudějovické sportovní hale do svého semifinálového souboje v 9.00 hodin Rumpál Prachatice proti ORTH MEDU. O hodinu později vyzve Strabag Lubryco hráče TEX Coloru. V 11.00 hodin nastoupí k odvetě semifinále Rumpál, v poledne má na programu svůj druhý zápas Strabag Lubryco. Hodinu po poledni je na programu souboj poražených semifinalistů o třetí místo a ve 14.00 hodin začíná finálový zápas o jihočeského mistra. Oba tyto duely se již hrají pouze na jeden zápas.

Dlouhodobá část sezony ukázala, že jen těžko lze hledat favorita a každý může porazit každého. Zkrátka bude záležet na momentální formě a složení týmů. Popřejme našim okresním zástupcům, aby soupeřům znovu ukázali, že se na Prachaticku hraje jedna z nejlepších sálovek v jižních Čechách.