„Jednalo se o první test českých závodníků před nadcházejícím evropským šampionátem organizace JKA, které se uskuteční za tři týdny v Belgii. Všichni závodníci byli pod bedlivým dohledem trenérské rady české reprezentace, která na základě výsledků rozhodne, kdo a v jakých kategoriích bude hájit čest České republiky na tomto šampionátu," uvedl trenér karatistů oddílu Karatedo Tsunami Prachatice David Havlík a pokračoval: „Mezi těmi, kteří byli v hledáčku reprezentačních trenérů, byl i závodník našeho oddílu Jirka Hrdlička."

Již v předchozí sezoně sahal Jiří Hrdlička po reprezentačním trikotu, ale ne vše mu vyšlo podle představ. „Po loňské, do jisté míry nepovedené, sezoně byl Jirkův přístup a metodika tréninku změněna, a to na základě zkušeností nejenom z mezinárodního soustředění Gasshuku Czech republik, ale i z výcvikového kempu v ruském Sukko. Sice to bylo zpočátku těžké, ale postupem času si všichni na nové tréninkové metody zvykli," uvedl trenér Havlík.

Před sobotními závody sice trochu panovaly obavy, jak Jiří Hrdlička vstup do sezony zvládne, ale ty rychle pominuly. „Jirka hned v prvních zápasech potvrdil své kvality a prezentoval se kvalitními výkony, a to hlavně v kata. Jako první přišli na řadu senioři, kde startoval právě Jirka. A vedl si docela dobře. Svými výkony se dostal mezi nejlepších osm závodníků. Bohužel, na finálovou čtyřku jeho výkon nestačil, a tak skončil na děleném pátém až osmém místě," komentoval první závod David Havlík a pokračoval: „V kumite to nakonec dopadlo o poznání lépe a v silné konkurenci Jirka obsadil výborné čtvrté místo. Nutno dodat, že Jirkovou hlavní kategorií jsou junioři, senioři jsou jakýmsi doplňkem, kde lze získat hodně zkušeností."

Po skončení seniorských soutěží přišly na řadu souboje mezi juniory. Zde si již závodník Karatedo klubu Tsunami Prachatice došel pro medaile. „Jako trenér jsem očekával, že mezi juniory by měly Jirkovy výkony na medaili stačit a také se tak stalo. V kategorii kata získal stříbrnou medaili, což osobně považuji za velký úspěch, když jej porazil jediný závodník, který se navíc specializuje pouze na tuto disciplínu," komentoval výkon svého svěřence v kata David Havlík a pokračoval ke kumite: „V kumite jsme také udělali v metodice nácviku mnoho změn a také zde měl Jirka patřit ke spolufavoritům soutěže. Nicméně zde udělal několik zbytečných chyb, které ho připravily o lepší umístění, ale i tak z toho nakonec bylo třetí místo. V celkovém hodnocení se jako jediný medailista z obou disciplín stal vítězem kombinace. Nutno dodat, že předvedené výkony nebyly vůbec špatné. Snad si jen přát, aby v nastaveném trendu pokračoval i nadále a pokud se vyvaruje zbytečných chyb, bude to velký příslib do budoucna."