Vimperští závodníci ze Ski klubu Šumava studující na SG při GaSOŠe Vimperk zajeli výborně a korunovali letošní úspěšnou sezonu. Celkem šestnáct dorostenců Ski klubu Šumava bojovalo o cenné individuální a týmové kovy.

Program MČR byl třídenní a skládal se ze sprintu klasickou technikou, individuálního závodu na 5 km bruslením a tým sprintem dvojic. „Jak již jsem avizoval před odjezdem, kromě individuálních titulů náš tým bojoval také o titul mistrů České republiky ve smíšených družstvech, což je celosezonní soutěž, která ukazuje sílu a kvalitu jednotlivých klubů,“ uvedl k závodům trenér vimperských lyžařů Petr Steinbach a okomentoval výkony svých svěřenců na trati prvního dne: „V pátečních sprintech se nám výrazněji nedařilo a na úvod jsme zaznamenali solidní umístění Luďka Šellera na 6. místě. Do desítky se vešla ještě děvčata Katka Mondlová na osmém a Andrea Klementová na devátém místě.“

V sobotu byl na programu závod bruslařskou technikou, ve které se vimperským závodníkům tradičně daří skvěle. „Hned v kategoriích mladšího dorostu zajel velice dobře Jan Švejda, který byl na 9. místě. Naprosto skvěle si pak počínaly naše starší dorostenky. Kateřina Mondlová jela závod systémem start – cíl a od začátku závodu v podstatě jen zvyšovala svůj časový náskok na soupeřky a dojela si pro titul Mistryně České republiky 2012. Nebyla to ale jediná radost, protože si výborně vedly i další závodnice. Konkrétně Andrea Klementová po výborném stupňovaném výkonu vybojovala stříbro a Veroniku Hudečkovou o bronz připravila pouze účast naší nejlepší biatlonistky a dojela na krásném 4. místě, kdy jí na medaili chybělo pouhých sedm vteřin. Výkon děvčat doplnila ještě Karolína Předotová, která doběhla na 9. místě. V závodě starších dorostenců si senzačně počínali Martin Hojdekr, Filip Kobr a Luděk Šeller. První jmenovaný se po skvělém výkonu umístil na 5. místě, Filip Kobr byl sedmý a Luděk Šeller devátý,“ pochválil závodníky Steinbach.
Program šampionátu zakončily týmové sprinty volnou technikou a již sobotní závod naznačil, že by se na Šumavu mohly stěhovat další kovy. „V nedělním týmsprintu jsme se těšili na závod starších dorostenek, kde nás mohla ohrozit v podstatě jen štafeta biatlonistek SKP Jablonec. To se nakonec nestalo a naše štafeta ve složení Katka Mondlová – Andrea Klementová si s minutovým náskokem dojela pro titul a navíc před naší další klubovou štafetou, která jela ve složení Karolína Předotová – Veronika Hudečková. V kategorii starších dorostenců vybojovala štafeta Jihočeského kraje Luděk Šeller ze Ski klubu Šumava a Jacob Kordutch ze Sokola Stachy stříbro,“ okomentoval nedělní medaile trenér.

Ski klub Šumava útočil na nejvyšší příčky i v klubové soutěži a nakonec dosáhl na stříbro. „V klubové soutěži jsme nakonec obsadili krásné druhé místo a po třetím místě našich žáků jsme potvrdili, že na Šumavě a ve Vimperku je lyžování na té nejvyšší úrovni. Klubovou soutěž jsme navíc nevyhráli jen proto, že vítězný oddíl z Jilemnice použil do soutěže na posledním závodě nejlepší biatlonisty, kteří normálně v sezoně nestartují,“ uvedl k týmové soutěži Steinbach a pokračoval: „Chtěl bych poděkovat a pogratulovat všem dorosteneckým závodníkům Ski klubu Šumava za jejich výborné výkony v sezoně. Dělají Jihočeskému kraji, městu Vimperk a GaSOŠe Vimperk výbornou reklamu!“

Složení družstva dorostu Ski klubu Šumava v sezoně 11/12: K. Mondlová, A. Klementová, V. Hudečková, K. Předotová, N. Malíková, K. Váchová, D. Petrmichlová, M. Hojdekr, L. Šeller, F. Kobr, D. Předota, J. Švejda, K. Daverná, N. Grabmüllerová, P. Nováková, M. Kobrová.

Další akcí je finále kontinentálního poháru FIS v italském Toblachu od 16. do 18. 3. V reprezentačním družstvu budou zastupovat Ski klub Šumava K. Mondlová, A. Klementová a V. Hudečková včetně trenéra Steinbacha. „Akce je plánována směrem k Mistrovství světa juniorů v Liberci v roce 2013, kde bychom rádi povzbuzovali šumavské lyžařské naděje,“ doplnil P. Steinbach.