Další ročník tohoto závodu, ve kterém se představují kategorie od Koťat až po dorostence, se konal tuto sobotu v prachatické sportovní hale. Od rána se střídaly zápasy na třech žíněnkách jak na běžícím páse. Začínali ti nejmenší, kteří se s tím pravým judem teprve začínají seznamovat, postupně se na zápasiště dostávali i ti, kteří již předváděli to pravé judo. V hale se vystřídalo minimálně přes tři stovky lidí, ať již jako aktivní závodníci či trenéři, nebo v roli diváků.

„Dohromady se představilo na sto sedmdesát závodníků z devatenácti klubů jižních, západních a středních Čech,“ zazněla oficiální informace od pořadatelů turnaje. Tato čísla jasně potvrzují zájem o prachatický turnaj.

Postupně se na tatami dostalo ve všech věkových kategoriích třiatřicet závodníků pořadatelského Tatranu Prachatice a jejich výsledky byly velice slušné. Hned devatenáct z nich si došlo pro medaili.

V nejmladší kategorii Koťat vyhrál váhu do 27 kilogramů Jan Trpka. Mezi Mláďaty si první místa vybojovali Šimon Nevšímal (-30 kg) a Mikuláš Markytán (-44). Druhá místa posbírali Matěj Fučík (-22) a Jakub Šiffner (-28). Bronzové medaile získali Vojtěch Harvalík (-26) a Lucie Dejmková (-32).

Mezi mladšími žáky Prachatičtí vybojovali hned tři zlaté medaile – Jan Kolář (-42), David Strouhal (-46) a Daniel Fiala (-30). Bronzovou medaili přidal Michal Tomášek (-34). V soutěži mladších žákyň získala stříbro Aneta Šímová (-44). Ve starších žácích přidal další zlato Vojtěch Nevšímal (-50).

Dařilo se tradičně i v dorosteneckých kategoriích. Zlato mezi mladšími dorostenkami získala Ivana Dudlová (-57), stříbro pak Eliška Petrášková (-52). Mezi dorostenci brali zlato Dominik Bauer (-46) a Matěj Janda (-90), stříbro pak Jakub Fiala (-46) a Tony Hudeck (-81).