Hráči prachatického Libína v minulém dvoukole ztratili po prohrách v Mostu a Litoměřicích své vedení v tabulce. Ta se zamotala natolik, že se do čela dostaly právě Litoměřice a další tři týmy mají s dvoubodovou ztrátou shodný počet bodů. Pro Libín to znamená nutnost vyhrát zbývající čtyři zápasy, aby měl jistotu výhodnějšího losu alespoň v semifinále play off.

Speciálně zítřejší utkání bude mít hodně zajímavý náboj. V první polovině sezony se v Mladé Boleslavi totiž vůbec nehrálo. Ve městě aut se hraje oproti zvyklostem z jiných heren již od 14 hodin a tento čas Prachatičtí nestihli snad o necelých pět minut. Prachatičtí jsou tedy na odvetu pořádně nažhaveni, protože nulový bodový zisk z Boleslavi pro ně může mít nepříjemný dopad při nasazení pro semifinále play off. Zápas začíná v 15 hodin.

Nedělní zápas s El Niněm bude též hodně zajímavý. Pražané sice mají jen teoretickou šanci na play off, ale ta zatím stále ještě existuje. El Niňo teoreticky může využít pendlů ze svých týmů vyšších soutěžích a při pohledu na předchozí soutěžní ročníky je třeba říci, že této možnosti také využívají. Tabulkově jsou však favority Prachatičtí a v jejich prospěch hovoří i vítězství 10:4 z prvního vzájemného zápasu této sezony. Hraje se od 10 hodin.