Libín je v tabulce na klidném pátém místě. Na čelo daleko, k sestupu také, a tak si mohou hráči závěr sezony víceméně užívat. Nyní je čekají na domácích stolech hodně zajímavé zápasy.

V sobotu od 15 hodin hostí Elizzu Praha B. Ta ještě nemá vyhráno a stále bojuje na devátém místě o záchranu v soutěži. Zápas na stolech v Prachaticích tedy bude pro Pražany nesmírně důležitý. První vzájemný duel sezony těchto soupeřů byl hodně dramatický. Pražané totiž vyhráli obě čtyřhry a až do stavu 8:6 si udržovali mírný náskok. Poslední kolo dvouher však Prachatičtí zvládli na jedničku, všechny čtyři zápasy vyhráli a radovali se z nejtěsnější výhry 10:8. Zápas vyšel na jedničku Davidu Šimoníkovi, který vyhrál všechny čtyři své zápasy. Třikrát bodoval Filip Korbel, dvakrát Milan Zaunmüller a jednou Petr Kaštánek. Na domácích stolech budou Prachatičtí favoritem a pokud tuto roli potvrdí, mohou být s celou sezonou maximálně spokojeni.

V neděli od 10 hodin budou hrát Prachatičtí proti celku z Hustopečí, který s přehledem vede tabulku. První vzájemný zápas sezony byl pro hráče Libínu pořádným průvanem, když prohráli jednoznačně 0:10. Pouze ve třech zápasech to byla pětisetová bitva, jinak jasně dominovali domácí. O nadvládě Hustopečí v soutěži vypovídá i současné postavení jejich hráčů v hodnocení dvouher, tři jsou v první sedmičce celé první ligy. Druhý je Branislav Kalužný, třetí Matej Mucha a sedmý Samuel Kalužný. Na těchto hráčích Hustopeče staví. V Prachaticích se tedy představí špičkový republikový celek, který je blízko branám Extraligy. Určitě tedy stojí za to se přijít podívat a domácím borcům zafandit. Nebudou to mít vůbec jednoduché, jasným favoritem budou hosté.

Ostatní dvojice víkendového programu: Strakonice – Hustopeče, Strakonice – Elizza Praha, Havířov B – KST Ostrava B, Zlín – Orlová, Choceň – Litoměřice, Hradec Králové B – El Niňo Praha B, Zlín – KST Ostrava B, Baník Havířov B – Orlová, Hradec Králové B – Litoměřice, Choceň – El Niňo Praha B.