Po delší odmlce postoupil do krajské soutěže jeden z týmů z Prachaticka. V uplynulých letech příliš zájem o postupy nebyl, tentokrát si zkusí zahrát vyšší soutěž Martyna Malovice. Ta sice skončila v minulé sezoně pátá, ale nikdo v tabulce výše do kraje nechtěl. Z Malovic jsou avizovány posily, ale nepředbíhejme a vyčkejme, jakou tvář bude družstvo mít.

Naopak z krajské soutěže po několika letech sestoupilo družstvo SKP Prachatice. Z okresu sestupující Löffler Čkyně a Slávii Prachatice zde nově nahradí TTC Zálezly a Libín Prachatice E. Do výčtu startovního pole dalšího ročníku chybí ještě Vimperk A, Vimperk B, Pinnfall bar Volary, Lhenice, Netolice, Ederstav Prachatice a Mostové jeřáby Prachatice. Přebor tedy bude mít znovu velice solidní obsazení.

Úbytek dvou týmů však tento sport zaznamenal v okresní soutěži. Prakticky jde o dvě mužstva Slávie Prachatice, která v předchozích sezonách nasazovala do soutěží tři týmy, pro další sezonu však bude hrát pouze jeden. Ve startovní listině se však neobjevuje ani Svatá Maří, která vždy patřila k lepší polovině této soutěže. Naopak se do soutěže zapojí další celek Libína Prachatice, ve kterém budou hrát ti nejmladší hráči tohoto klubu. Zbytek týmů se rekrutuje z loňské soutěže.

Obě soutěže v okrese se budou hrát stejně jako před rokem dvoukolově každý s každým, návrh na vrácení se k play off neprošel.