Hložek byl jediným kandidátem na předsedu a ve funkci střídá Jana Bauera z Prachatic, který vedl svaz v předcházejících obdobích.
Nový šéf jihočeského stolního tenisu je rodákem z Písku a se stolním tenisem začínal v Milevsku, kde hrával v mládežnických kategoriích a nejdále to dotáhl do krajské soutěže.

Poté začal pracovat ve školství a přesídlil do Soběslavi. „Tam jsme prakticky obnovili činnost stolního tenisu ve Spartaku, kde v té době oddíl prakticky zanikl. To byl nějaký rok 1982," vzpomíná Hložek na svůj přechod do Soběslavi, kde působí dodnes.

Skromný klub se postupně podařilo hodně i jeho zásluhou vytáhnout nahoru. „Začínali jsme v okrese, ale brzy jsme se posunuli do krajské soutěže, kterou jsme hráli dlouhé roky. Postupně nám však nejlepší hráči odešli do lepších klubů, takže jsme se spojili s Veselím nad Lužnicí," dává Hložek nahlédnout do historie soběslavského stolního tenisu.

Fúze s Veselím znamenala pro Soběslav rychlý vzestup. Přes krajský přebor a divizi přišel až postup do třetí ligy, kde tým od Lužnice strávil dvě sezony a byl to dosavadní vrchol stolního tenisu v Soběslavi. „Tehdy za nás hráli bratři Leštinové, Filip Korbel se svým tátou a Pavel Forman. První rok jsme se zachránili, ale druhý už jsme spadli."

Od té doby se v Soběslavi už pod hlavičkou DDM hraje pravidelně jihočeská divize. Až do letoška, který s omlazeným kádrem přinesl pád o soutěž níž. „Hlavně se snažíme dobře pracovat s mládeží, což bych řekl, že se nám celkem daří," připomíná.

Na poli funkcionářském není Hložek žádným nováčkem. Předsedou soběslavského klubu je od jeho obnovení a zároveň také dlouhé roky stojí v čele táborského okresního svazu stolního tenisu. „Tam to není tak náročné. Na okresním svazu činnost spočívá v nějakých dvou schůzích za rok a případně se operativně sejdeme, pokud potřebujeme něco rozhodnout," vysvětluje.

Do funkce předsedy krajského svazu se Hložek nijak nehrnul. „Původně jsem to úplně zamítl. Především z časových důvodů. Mám své zaměstnání, ve kterém jsem hodně vytížený. Netvrdím, že se to nedá zvládnout, ale náročné to bude. Toho jsem si vědom," konstatuje. „Člen výkonného výboru Radek Húska mě postupně lámal, až jsem na kandidaturu kývl," dodá.

Jak říká, předsedou je tak trochu z donucení, svou novou funkci však chce vykonávat se stoprocentním zápalem. „Na ty čtyři roky to zkusím a pak se uvidí, co bude dál. Potom už budu skoro v důchodovém věku a měl by to po mně převzít někdo perspektivnější," směje se.

Jako hlava jihočeského stolního tenisu chce Hložek klást velký důraz především na práci s mládeží. „Líbí se mi myšlenka, že by divizi mužů hrál jihočeský mládežnický výběr pod hlavičkou krajského svazu. Kluci by se tam střídali, ale byla by to pro ně obrovská zkušenost," přichází se zajímavou novinkou.

Dobré úrovni mládežnického stolního tenisu by mělo přispět zachování dostatečného počtu krajských turnajů. „Letos bylo dost málo dorosteneckých turnajů. Chtěli bychom to vrátit na počet čtyři až pět. A byli bychom rádi, kdyby se naši mladí co nejvíce prosazovali i v celostátním měřítku," dává nahlédnout do svých vizí.

Dalšími členy výkonného výboru byli vedle předsedy na valné hromadě zvoleni Michal Vávra, Radek Húska, Martin Duspiva, Pavel Kortus ml., Pavel Mleziva a Josef Jungvirt.

Valná hromada řešila také změnu systému krajských soutěží, které projdou částečnou reorganizací. Od příští sezony zůstává jedna krajská divize s dvanácti týmy, ale krajský přebor se bude hrát ve dvou skupinách jen o deseti účastnících. Pouze deset týmů budou mít také tři skupiny krajské soutěže.

Diskuze o reorganizaci krajských soutěží byla hodně bouřlivá, hlasování o změně v jejich struktuře nakonec rozhodl jediný hlas. „Důvod změny je jasný. Snížení nákladů na cestování. Týkalo se to hlavně krajského přeboru, kde byly vzdálenosti opravdu neúnosné," zdůvodnil změnu Hložek.

V krajské soutěži tak vznikla dvě nová místa, o které si případní zájemci z okresních přeborů zahrají v kvalifikaci.

Na programu byly také míčky, se kterými se bude v příští sezoně hrát. Český svaz již definitivně stanovil, že ligové soutěže i celostátní turnaje mládeže se budou hrát nově s plastovými míčky.

Krajský svaz se k tak radikálnímu kroku pro příští sezonu ještě neodhodlal. Na jihu Čech se budou hrát s plastovými balonky turnaje mládeže. „V soutěžích družstev dospělých si jednotlivé kluby rozhodnou, jestli budou hrát domácí zápasy s celuloidovými nebo plastovými míčky," uzavřel nový šéf jihočeského stolního tenisu Pavel Hložek.