Po úvodním závodě juniorů startoval na mistrovství světa v belgickém Zolderu závod žen do 23 let. Tato kategorie byla na cyklokrosovém mistrovství světa vypsána vůbec poprvé.
Již od startu se v první čtyřce držela česká reprezentantka Nikola Nosková. V závodě si nakonec dojela pro vynikající stříbro. S přehledem vyhrála Britka Evie Richardsová. „Nikola ukázala, co v ní je. Byla trpělivá a po celý závod neudělala chybu. Je to závodnice velkého kalibru, jsem velmi spokojený," pochválil jízdu Noskové kouč Petr Dlask.
V tomto závodě měla zastoupení i jihočeská cyklistika. Denisa Lukešová z ČEZ CT Tábor dojela na 26. místě a Denisa Mináriková-Švecová ze Švec cykloteamu Soběslav na 40. místě.
Velice zajímavý z českého pohledu byl i závod žen kategorie elite. Vyhrála De Jongová z Holandska. První z českých reprezentantek byla v cíli Pavla Havlíková, která dojela dvanáctá.
Jen oči pro pláč zbyly táborské Martině Mikuláškové, které závod nevyšel podle jejích představ, když skončila dvacátá pátá.