V soutěži mužů zastupuje Jihočeský kraj VK EGE České Budějovice. Volejbalisté EGE vedou čtyři kola před koncem základní části tabulku I. ligy se čtyřbodovým náskokem  před druhými Dobřichovicemi a jsou na nejlepší cestě postoupit do play off z prvního místa. Právě dnes odjíždí prvoligoví volejbalisté EGE do Brna, kde nastoupí proti rezervě extraligového týmu a zítra se přesunou na východ Čech do Hradce Králové.
Pouhé čtyři zápasy do konce základní části chybí odehrát také prvoligovým ženám. Z českobudějovické dvojice, která reprezentuje náš kraj, se lépe vede hráčkám Madety, která aktuálně figuruje na druhém místě. Na vedoucí Střešovice ztrácí Madeta pět bodů. První tři týmy budou hrát finálovou skupinu s nejlepšími třemi družstvy z moravské skupiny, a pokud se nestane nic mimořádného, Madeta by ve finálové šestce neměla chybět. Dnes a zítra hrají volejbalistky Madety v Českém Krumlově proti Dobřichovicím.
Podstatně hůře jsou na tom volejbalistky Slávie PF, které jsou stále poslední. Hráčky Slávie dlouho neokusily opojný pocit z vítězství a dočkaly se až poslední listopadový den, kdy porazily doma Dobřichovice. Dnes hraje Slávia PF se Žižkovem a zítra pak se stejným soupeřem odvetu.