Ty závodily v duatlonu – tedy v jízdě na kole a v běhu. Soutěžili i ti úplně nejmenší. Nejmladším závodníkem, který se závodu Xterra Kids zúčastnil, byl Jan Bursa, ročník 2011.


Děti v kategorii do šesti let měly trasu následující – uběhnout 100 metrů, nasednout na kolo a ujet 200 metrů a poté opět 100 metrů běhu. Zvítězit se v této kategorii podařilo Vojtěchu Suchanovi. Za ním si pro druhé místo doběhla Kristýna Sovová a třetí skončil Michael Lošťák. Celkově v nejmladší kategorii startovalo patnáct chlapců a osm děvčat.


V té o něco starší kategorii už měli dvojnásobně delší trať. Mezi šesti až sedmiletými chlapci zvítězil Tobiáš Ferdinand Nohejl před Kryštofem Plánkem a Miroslavem Sovou. Kategorii osmiletých vyhrál vimperský Martin Willmann. Druhý pak skončil Šimon Daniel. Třetí Adam Hodina.


Trať na 400 metrů běhu, 800 metrů jízdy na kole a 400 metrů běhu si vyzkoušeli čtyři závodníci. Nejlepšího času dosáhl Nicolo Buratti, za ním doběhly závodnice Jana Šulcová, Šárka Fulková a Michaela Šulecová.


Nejdelší trať Xterry Kids byla na 800 metrů běhu, 2 kilometrů jízdy na kole a 800 metrů běhu. Tu vyzkoušel i francouzský závodník Teiva Berrus, který skončil třetí. Před ním se umístil Martin Škulina a Michaela Willmannová.
Bylo to krásné dopoledne, ve kterém vůbec nešlo vítězství.

ONDŘEJ BABKA