Po dva dny si děti mohou zkoušet sporty ze široké nabídky. Akci, která patří do projektu České unie sport Sportuj s námi spoluorganizují Sportovní zařízení města Prachatice a OS ČUS Prachatice.

„Letos se přijely podívat i děti z dalších míst Prachaticka než v předešlých letech, například z Volar či Lhenic. Jinak jsou zde tradiční účastníci z celého Prachaticka,“ uvedla ředitelka Sportovního zařízení Prachatice Radovana Kutláková a doplnila: „Za dva dny se zde vystřídá kolem dvanácti až třinácti set dětí z prvních až pátých tříd.“

V nabídce se objevuje oproti předchozím letům i řada nových sportovních odvětví. Například rybolovná technika, softball, discgolf. „Většinou nás oslovili sami trenéři, kteří zjistili, že je akce úspěšná a sportovní kluby mohou takto představit svůj sport a zlákat mezi sebe nové zájemce. Je vidět, že to děti baví, tak ať si opravdu vyberou, co je jim nejbližší,“ doplnila Radovana Kutláková.

Akci přijeli podpořit a s dětmi sportují i známí čeští a českoslovenští sportovci. Přijeli fotbalisté Antonín Panenka, Karol Dobiáš a Horst Siegl, atletky Jarmila Kratochvílová s Ludmilou Formanovou, hokejový komentátor David Pospíšil a na sportoviště zavítal i bývalý hokejový gólman a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.