KHbL muži: Highlanders Prachatice B – Highlanders Prachatice C 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Před naplněnými ochozy Highlanders arény se hrál duel o Prachatice mezi „béčkem" a „céčkem" Horalů. Utkání mělo speciální náboj zejména pro Pavla Študlara, který trénuje „B" tým, ale jako brankář figuruje na soupisce „C" týmu. Postavil se tedy proti svým.

Dlužno říci, že hráči svého kouče vůbec nešetřili a od počátku na hosty vlétli. Ti se však nedali zastrašit, hráli obětavě a snažili se oplácet stejnou mincí. Ke střelám se však dostali až při jediné své přesilovce, bohužel bez efektu. Když už se zdálo, že úvodní část skončí bez branek, poslal Petr Mráz těžkou nahrávku vzduchem z obranné třetiny až na útočnou modrou na Víta Matouška, který zpracoval, podařilo se mu plácnout do míčku a ten prošel mezi betony Študlara – 1:0. Na tabuli svítil čas 14:38.

Prostřední patnáctiminutovka patřila téměř celá béčkařům, kteří několikrát povozili své soupeře jako na kolotoči. Největší šance měli při své přesilovce, ale Študlar se několikrát vyznamenal, i když mu nechybělo štěstí.

Povzbuzeni pouze jednobrankovou ztrátou se céčkaři vrhli za vyrovnáním. Z jejich aktivity pramenily příležitosti, z nichž největší měl hned dvakrát Petr Valenta, který byl totožně sám před prázdnou brankou. V prvním případě jej však skvěle vychytal Kolka, ve druhém neměl hokejku na zemi a oranžový nesmysl trestuhodně promáchl. Opět se tak potvrdilo otřepané nedáš dostaneš. Śtudlar nejprve vytáhl fantastický zákrok proti Trojanovi, když příložníkem lapil jeho dorážku do prázdné, a pak v leže ještě další. Ve 41. minutě však ale pouze nad sebe vyrazil lehkou střelu Víta Matouška a ta obloukem zapadla za jeho záda – 2:0. Ve 43. minutě se pak kolem obránce prosmýkl Jiří Sitter, změřil gólmanovi teplotu a uzavřel konečné skóre zápasu na 3:0!

Sestavy – Highlanders B: Kolka (12/12), Dudla – V. Mráz, Bednář, P. Mráz, Matoušek, Kott, Bílý, Eichner, J. Sitter, P. Bárta, Trojan, Šmídmajer. Highlanders C: Študlar (32/35), Lux – Stöhr, Paule, Horák, Půbal, Fafejta – Schmidt, Kafka, Kolka Josef, Novák, Nechutný, Kozák, Makovička, Valenta Petr, Valenta Pavel.

9. Falcon ČB 0 0 1 4 13:54 1

Extraliga ml. dorostu: Pedagog České Budějovice – Highlanders Prachatice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0). Prachatičtí dorostenci svým výkonem nepřesvědčili a tak se nelze divit, že si odvezli půltucet branek.

MČR starší žáci: KOVO Praha – Highlanders Prachatice 0:4 (0:1, 0:3, 0:0). Starší žáci si naplánovali výlet do hlavního města, kde se utkali z jedním s pražských celků, tentokrát je čekal soused v tabulce KOVO Praha. Trenér Horalů Turek před sobotním zápasem počítal omluvenky jak Němci uprchlíky. Z různých důvodů se mu omluvila hned šestice hráčů. Desítka statečných v čele s brankářem Kodrlem si však dokázala poradit i bez svých spolubojovníků a třemi získanými body udělala všem radost.

Od prvních minut měli domácí mírnou převahu, paradoxně největší tutovku prvních minut měl Štětina, bohužel nedokázal přesně trefit zívající volný prostor domácí svatyně po ukázkové přihrávce Honzíka Štěpánka. Domácí stále hýřili aktivitou, ale v 7. minutě po pěkné kombinaci dával Štětina na modrou čáru Maškovi, jehož vypálený projektil tečoval domácí obránce za záda bezmocného brankáře Palečka – 0:1! I přes další šance agilního Štětiny už žádná branka nepadla a do druhé třetiny hosté vstupovali s mírnou výhodou.

Jestli ale měli v první třetině ještě ztvrdlé nohy z autobusu, tak v té druhé je pekelně nastartovali a domácí dokonale zaskočili. V 17. minutě Štěpánek z otočky nahazoval ledabyle na branku domácích a k překvapení všech skončil oranžový nesmysl za zády překvapeného Palečka – 0:2! Ve 25. minutě v přesilové hře přihrával Štětina před branku, Míra Plecer přetlačil soupeře a dostal míček do zcela odkryté branky a mohl se radovat z prvního letošního zásahu. Dvě minuty na to si vzal slovo nejproduktivnější hráč soutěže Jirka Štěpánek, obkroužil branku a ze své oblíbené parkety dal svému týmu bezpečný náskok.

Ve třetí třetině se domácí snažili o zkorigování výsledku, ale pozorní Horalové jim svou obětavou a pracovitou hrou nedali příležitost. Pokud se našla skulinka v jejich obraně, s přehledem vše jistil pozorný Kodrle, který zlikvidoval 34 střel domácích a po zásluze slavil svou první nulu v sezoně. Starší žáci si díky této výhře upevnili pozici na čtvrtém místě se ztrátou jednoho bodu na první Dobřany. V sobotu zajíždějí Horalové ke krajskému derby do Českých Budějovic, kde se pokusí prodloužit svou sérii čtyř výher v řadě a obrat o body domácí Pedagog.

Sestava Horalů: Kodrle (34/34) – Zimandl, Plecer, Binka, Mašek, Štěpánek Jiří, Štětina, Štěpánek Jan, Novák, Pegley, Kahuda.

12. ALPIQ Kladno 0 0 0 5 8:23 0

Přebor mladší žáci: Olymp Jindřichův Hradec – Highlanders Prachatice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1). Výjezd do dalekého Jindřichova Hradce nezačal úplně růžově, když Horalové v půlce cesty zjistili, že brankář nemá dres. Mladší žáci Horalů se tím ale nenechali rozhodit a s vypůjčeným odolali prvnímu náporu domácích. Síly na hrací ploše se postupně vyrovnaly a to, že ze hry začali mít více Horalové, ukázala výsledková tabule v čase 02:31 – to se ujali vedení. Jonáš Novák si našel před brankou soupeře výhodnou pozici pro střelu a zapomenut obranou domácích, chladnokrevně skóroval.

Druhá třetina ukazovala oboustranně pohledný hokejbal, ale mírná převaha zůstávala na straně Horalů, kteří postupně navýšili své vedení na 3:0 a to po přesné trefě Adama Hodiny a učebnicové dorážce Jakuba Makovičky. Díky vzorné práci obrany Horalů, která ukázkově pokrývala útočníky soupeře a s přehledem eliminovala útočné choutky domácích, se do konce druhé třetiny stav neměnil.

Ve třetí třetině se pokračovalo v atraktivním hokejbalu. Horalům se bohužel nepodařilo udržet čisté konto, když tečí těsně před brankou, se kterou nemohl brankář nic udělat, domácí snížili. Gól v síti Horalů vlil domácím do žil novou energii a porci odhodlání se o výsledek ještě porvat. Přehnaná útočná snaha Olympu byla po několikerém neproměněném varování od Horalů nakonec přece jen potrestána, když se podruhé v zápase trefil Jonáš Novák. Domácí pak zřejmě ztratili poslední síly ke zlomení vývoje zápasu a k mobilizaci sil jim nepomohl ani oddechový čas. Ke konci zápasu si pozici hrdiny domácího týmu upevňoval brankář, který kryl několik dalších střel a úniků.

Sestava Horalů: Kafka P. (15/16) – Vitoul, Šlosková, Makovička J., Novák, Hodina, Mráz, Šmejkal, Tůma, Žít, Průša.

1. HBC Prachatice 3 1 0 1 14:9 11
2. Suchdol n. Luž. 3 0 0 1 19:9 9
3. HBC Plzeň 2 0 0 0 19:2 6
4. Pedagog ČB 2 0 0 0 13:4 6
5. Datels Blatná 2 0 0 1 9:9 6
6. Buldoci Stříbro 1 0 1 3 15:14 4
7. OLYMP JH 0 0 0 4 2:14 0