Highlanders Prachatice  – HBC Betonova Holubov  1:7 (0:2, 1:3, 0:2). Jak bylo řečeno v jednom z předzápasových rozhovorů: „Sobotní duel bude klíčový!" „Bohužel, jak už to u nás bývá, často se v takové klíčové chvíli psychicky sesypeme a zápas je v podstatě prohrán než začal," řekl po utkání brankář domácích P. Študlar.

Ze začátku to ale tak nevypadalo. Na soupeře Horalové vlétli jako uragán a měli několik slibných šancí, které však zlikvidoval čarující Dašek. Naopak ve 3. minutě nahodil od mantinelu hostující kapitán Papež na branku míček, který si přes clonu a hradbu těl překvapivě našel cestu až do sítě – 0:1. Stejný hráč mohl poté navýšit skóre, ale Študlar mu včasným přesunem gólovou radost překazil. Maskovaný muž v brance pak nechal několikrát vyniknout svou lapačku, ale na nešťastný odraz míčku od obránce před zcela nekrytého Hejnu, který jej doklepl za jeho záda, už byl krátký. Bylo to v přesilovce hostí a 17 vteřin před koncem úvodní části – 0:2.

Minutu po začátku 2. třetiny snížil skrytou střelou zápěstím kapitán Turek a na Kobylce bylo o něco veseleji – 1:2. Bohužel za chvíli opět ochozy posmutněly, když Maurenz využil nesprávného postavení gólmana a jeho lehké nahození z úhlu cinklo o tyčku za jeho zády a skončilo v síti – 1:3. A když se po dalším vhazování prodral před branku Masopust a svůj únik zakončil čtvrtou brankou, nechal se Študlar podruhé za sebou vystřídat. Náhradníka Tomáše Repka přivítala souhra hostí, po které nepokrytý hráč zvyšoval již na 1:5. Jinak ale kmenový hráč „B" týmu Horaly několikrát podržel a živil naděje na korigování skóre.

Bohužel tři minuty po začátku poslední třetiny domácí znovu inkasovali z akce dva na jednoho a Papež skóroval se štěstím do prázdné – 1:6. Poslední slovo si pak vzal hostují veterán Petr Masopust, který svou pumelici otřel o tyč a završil debakl Horalů na 1:7. Po této porážce kapitán Turek řekl: „Velký dík všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Škoda jen, že jsme Vás nepotěšili lepším výkonem. Nevěšíme však hlavy a porveme se o prodloužení série. Díky!"

Highlanders Prachatice  – HBC Betonova Holubov  2:3 (2:0, 0:1, 0:2). Do nedělního klání nastoupilo úplně jiné mužstvo v bílých dresech. To nebyli Ti „ustrašení zajíci" ze soboty, ale odhodlaní vlci, připravení sežrat každého, kdo by jim zkřížil cestu. Střídačka žila, každý podporoval druhého a nikdo nevěšel hlavu. Sobota byla zapomenuta. Do branky se postavil opět Tomáš Repko a hlavně díky jeho výkonu mohli domácí pomýšlet na vítězství.

Tribuny poprvé rozjásal již po 19 sekundách J. Markytán, který po závaru před brankou nahodil míček na Daška a jeho střela prošla – 1:0. Vyrovnat mohl v samostatném úniku Fuka, ale jeho střelu Repko vyrazil. A tak se opět radovali domácí. V 6. minutě po buly v útočném pásmu si Betonáři špatně rozebrali hráče před svou brankou a Ladislav Paule alias „Švéd" se trefil přesně nad rameno gólmana – 2:0. Do konce třetiny se i díky jistým zákrokům Repka skóre nezměnilo a vypadalo to, že prodloužení série jdeme směle naproti.

Své nejlepší zákroky si „Repssonátor" schoval na několik po sobě jdoucích přesilovek hostí ze začátku prostřední části, když s bravurou a ve všech možných krkolomných pozicích likvidoval střely z dálky i zblízka. Horalové také mohli zvýšit svůj náskok, ale Dašek byl „odolný" proti všem pokusům domácích i tečím svých vlastních hráčů. Už to vypadalo, že se třetina dohraje bez branek, když tři minuty před jejím koncem domácí špatně střídali, tím otevřeli prostor pro ostrostřelce Hejnu, který se z pravého křídla nemýlil – 2:1.

Ve třetí části už Horalům ale pomalu začala docházet „šťáva" a Betonova ukázala svou zkušenost. Nejprve opět čarovali oba gólmani, když Dašek lapil Markytánovi dorážku do prázdné svým betonem a Repko zachraňoval na brankové čáře při pokusech Fuky a Heindla. Ve 37. minutě však posledně jmenovaný zůstal zapomenutý na modré a svůj sólový nájezd zakončil úspěšně – 2:2. Ve 40. minutě pak hosté předvedli krásnou kombinaci, když Fuka poslal zadovku na Janečka a ten se střelou z kruhu trefil přesně na zadní tyč. Repko neměl šanci přes hradbu těl nic vidět – 2:3. I přes několik slibných příležitostí a závěrečnou hru bez brankáře se domácím bohužel vyrovnat nepodařilo a semifinálovou sérii tak na zápasy prohráli v poměru 1:3.

Betonova ukázala, že má zkušené mužstvo, které se nevzdává za jakéhokoliv stavu a pokud se dostane do vedení, umí si jej s jistým přehledem udržet. Postup do finále si určitě zaslouží. Horalové však kromě výpadku ve třetím utkání ostudu rozhodně neudělali. Tým, který před sezonou po herní odmlce doplnili někteří navrátilci a mladé naděje z dorostu, má toho jistě  hodně před sebou. Jen musí nabrat ještě více zkušeností. A ty, jak se říká, dělají mistra!
Je potřeba také poděkovat všem fanouškům, kteří Horaly do Žernovic chodili podporovat a určitě se bylo na co dívat. Spousta šancí a gólů. Zlomené hole a nouze nebyla ani o diskutabilní výroky rozhodčích a pěstní souboje. To vše však k vyřazovacím bojům patří a diváci jistě kvitovali svým potleskem zápal pro hru i to, že jeden nebo druhý dostal „co proto".

Sezona tedy skončila. Všichni si nyní na nějaký čas od hokejbalu odpočinou, doléčí šrámy a začátkem září nastoupí s chutí do nové sezony. Ta bude pro prachatický tým již devatenáctá v pořadí. A všichni hráči a příznivci hokejbalu doufají že ta jubilejní, dvacátá, se bude hrát již na hřišti v Prachaticích. K podrobnému hodnocení celé sezóny se v dohledné době ještě vrátíme. Loučíme se na čas s parafrází slov legendárního komentátora ČT Vítka Holubce – „Sportu zdar a hokejbalu zvlášť"!

Josef Parkman