Přesně za týden se jede již dvanáctý ročník BELL Šumavského MTB maratonu, jehož pořadatelem je vimperský Ski klub Šumava.

Různé tratě

Závodit se bude na tratích od jednoho do osmdesáti kilometrů a klání je přizpůsobeno všem věkových i výkonnostních kategorií. „Nejdelší trať je připravena pro ty nejodvážnější borce a doufám, že se představí i nějaká zvučná jména české horské cyklistiky. Loni zvítězil náš nejlepší maratonec Ivan Rybařík, ve startovním poli byl i šestý muž letošního Mistrovství Evropy Milan Spěšný, který v současné době obléká dres České spořitelny. Objevili se i další vynikající závodníci,“ vrací se ještě k minulému ročníku Petr Steinbach z pořadatelského oddílu.

Pro hoblíky

Trasy od 42 kilometrů dolů jsou připraveny pro hobbíky. Právě dvaačtyřicítka již je přizpůsobena klasickým rekreačním cyklistům, kteří si mohou změřit síly s ostatními podobnými soupeři. Jede se i dvacítka, pro mladší závodníky je připravena trať na osm a půl kilometru, pro ty úplně nejmenší pak kilometrová trať přímo na lyžařském stadionu na Zadově. Všechny trasy jsme postavili jednookruhově a tedy i tu nejdelší. Ta zavede závodníky do rozličných zákoutí Šumavy, pojedou například i ke skokanským můstkům na Zadově. Některé pasáže opravdu prověří jejich výkonnost,“ doplňuje k tratím Steinbach.

Sleva čtenářům

V současné době je dohromady na všech tratích přihlášeno kolem tří set závodníků, ale toto číslo se bude zvyšovat s blížícím se datem startu. „Ze zkušeností víme, že hodně závodníků čeká až na poslední chvíli, jaké bude počasí. Hlásit se mohou ještě dopoledne v den startu závodu přímo v závodní kanceláři. Startovné na dvě nejdelší tratě již je nyní od 20. července 500 korun, ale máme zde speciální dárek pro čtenáře Deníku. Ve středečním vydání před závodem vyjde v celém kraji pozvánka na tuto akci i s přihláškou do závodu samotného. Po jejím vyplnění a předložení v den startu před závodem zaplatí čtenáři Deníku na startovném podstatně nižší částku než ostatní soutěžící,“ doplňuje Petr Steinbach.

Libor Staněk